24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çakır: Erzincan’a yapılan yatırım iki buçuk kat daha fazla

Çakır: Erzincan’a yapılan yatırım iki buçuk kat daha fazla

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, yapmış olduğu açıklamada Erzincan’ımıza diğer illere mukayese yapıldığı zaman kişi başına düşen yatırım oranı iki buçuk kat daha fazla olduğunu söyledi.AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, yapmış olduğu açıklamada Erzincan’ımıza diğer illere mukayese yapıldığı zaman kişi başına düşen yatırım oranı iki buçuk kat daha fazla olduğunu söyledi.
Milletvekili Burhan Çakır, yaklaşan Mahalli İdareler seçimleri dolayısıyla bir değerlendirme yaparak şehrimiz daha da çok yatırım alacaktır dedi.
Çakır açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Aziz milletimiz 24 Haziran’da özellikle Erzincanlı hemşerilerimiz bizi olan güvenlerini tercihler ile gösteriler. Onlardan almış olduğumuz emaneti İnşallah bundan sonra da onların taleplerini, onların isteklerini, onlara yapılacak olan hizmetleri, inşallah Ankara’da ve yerel de takip ederek sonuçlandırmaya gayret ediyoruz.
Ben Belediye Başkanımız Sayın Cemalettin Başsoy’a huzurlarında teşekkür ediyorum, gerçekten de orta ölçekte ve büyük ölçekte birçok projeye imza attı. Bundan sonra da hükümetimizin devletimizin özellikle de bu şehrin yetiştirmiş olduğu devlet adamı olan milletimizin değerleriyle yetişen devlet adamı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım’ın da destekleriyle inşallah şehrimiz daha da çok yatırım alacaktır.
Şunu özellikle ifade etmek istiyorum Erzincan’ımız diğer illere mukayese yapıldığı zaman diğer illerde yatırım birse, bu Tabii şehirler arasında farklılık gösterebilir ama Erzincan kişi başına düşen yatırım oranı iki buçuk kat daha fazla.
DEVLETİMİZ ERZİNCAN’I
ÇOK ÖNEMSİYOR
Bu da Elbette ki Erzincan’ın stratejik olarak önemli bir noktada olduğunu gösteriyor, Devletimiz Erzincan’ı çok önemsiyor, bundan sonra da inşallah belediyelerimiz ile birlikte hem ilçe, hem Erzincan, hem de belde belediyeleri olmak kaydıyla, daha çok yatırım ve hizmet alması için İstanbul Büyükşehire’de Erzincanlı birinin gelmesiyle, Ben inanıyorum ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Doğu Anadolu’daki ve Güneydoğu Anadolu’daki birçok belediyenin toplam bütçesinden daha fazla. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zaten devlet politikasıdır bütün Anadolu şehirlerine ciddi manada hem maddi olarak hem de hizmet olarak katkı sağlamaktadır. Ama İnşallah resmi olarak Erzincan’da kardeş belediye olarak bu hizmeti daha çok hak edecektir.
GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ
Bizim hükümetimizin böyle bir uygulaması da var, dolayısıyla bu da gerçekleştiği zaman burada vatandaşlarımıza hemşerilerimize daha güzel hizmetler sunacağız. Vatandaşlarımız hiç endişe taşımasından zaten Milletvekilimizle beraber Allah da biliyor ki gece gündüz çalışıyoruz dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …