23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Camilerde İlaçlama Çalışmaları Başladı

Camilerde İlaçlama Çalışmaları Başladı

Korona Virüsü salgınına karşı cami, kütüphane, mescit ve Kur’an kurslarında, cemaatin toplu oturdukları cami meşrutalarında dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Korona Virüsü Salgını nedeniyle Erzincan’da Dezenfektasyon çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla Türkiye genelindeki 90 bin cami Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Müftülükler ve yerel yönetimlerin iş birliğiyle ülke genelinde korona virüse karşı dezenfekte ediliyor.

Bu kapsamda, Erzincan’da camiler, Kur’an kursları, kütüphane, namazgâh, bayan ve erkek lavaboları ile bayan mescitleri gibi toplu kullanıma ait yerler dezenfekte edilerek, olası virüs salgınının önüne geçilmek hedefleniyor.  Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin,  yatılı olanlar başta olmak üzere Kur’an kursları, camiler ve şadırvanları, Koronavirüs’e karşı ilaçladıklarını ifade ederek,  Camilerdeki ilaçlamaların belirli periyotlarla yapılacağını söyledi.  Müftü Çetin,  ”Vatandaşlarımızın ibadetlerini gönül rahatlığıyla yapmalarını sağlamak istiyoruz. Vatandaşlarımız namazların sünnetlerini evlerinde ve iş yerlerinde kılsınlar. Farz ibadetleri için ise camiye gelip namazlarını kıldıktan sonra ayrılmalarını istiyoruz.” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …