29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Caminin kapıları hayır için açıldı

Caminin kapıları hayır için açıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında cemaatle ibadete kapanan bir caminin kapısı hayır için açıldı.
Tercan Tarihi Mamahatun Camii Din Görevlileri tarafından Hayır köşesi haline getirilen ve birçok ihtiyaç ürününün bulunduğu bölümde ‘İmkanı olan getirsin, ihtiyacı olan götürsün’ denilerek ihtiyacı olan ürünleri alıyor, imkanı olan da getirip ikram ediyor.

“İHTİYACI OLANLARI
CAMİYE BEKLERİZ”
Korona virüs salgını nedeniyle mağdur olan ailelere destek amacıyla bu uygulamayı yaptıklarını söyleyen Mamahatun Camii Din Görevlileri “Korona virüs salgınının ortaya çıkması ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayının gelmesiyle ihtiyacı olan vatandaşlara destek amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. İhtiyacı olanları Tarihi Mamahatun Camii’ne bekleriz” dedi.

TERCANLI HEMŞEHRİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM
Öte yandan Erzincan Valisi Ali Arslantaş’da konu hakkında twitter hesabından bir açıklama yaparak ”Dayanışma ruhuna katkı sağlayan yüce gönüllü Tercanlı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …