11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Caminin kapıları hayır için açıldı

Caminin kapıları hayır için açıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında cemaatle ibadete kapanan bir caminin kapısı hayır için açıldı.
Tercan Tarihi Mamahatun Camii Din Görevlileri tarafından Hayır köşesi haline getirilen ve birçok ihtiyaç ürününün bulunduğu bölümde ‘İmkanı olan getirsin, ihtiyacı olan götürsün’ denilerek ihtiyacı olan ürünleri alıyor, imkanı olan da getirip ikram ediyor.

“İHTİYACI OLANLARI
CAMİYE BEKLERİZ”
Korona virüs salgını nedeniyle mağdur olan ailelere destek amacıyla bu uygulamayı yaptıklarını söyleyen Mamahatun Camii Din Görevlileri “Korona virüs salgınının ortaya çıkması ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayının gelmesiyle ihtiyacı olan vatandaşlara destek amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. İhtiyacı olanları Tarihi Mamahatun Camii’ne bekleriz” dedi.

TERCANLI HEMŞEHRİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM
Öte yandan Erzincan Valisi Ali Arslantaş’da konu hakkında twitter hesabından bir açıklama yaparak ”Dayanışma ruhuna katkı sağlayan yüce gönüllü Tercanlı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …