Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Canboğa Et Tesisleri Kurban Bayramına Hazır

Canboğa Et Tesisleri Kurban Bayramına Hazır

Canboğa Et Tesisleri, kurban satış ve kesim alanı Kurban Bayramı’na hazır hale getirildi.
Canboğa Et Tesisleri vatandaşların kurban kesimi aşamasında herhangi bir sorun yaşamaması ve vatandaşların da hayvan satıcılarının da huzurlu bir bayram geçirmesi için çalışmalarını tamamladı. Canboğa Et Tesisleri salgın hastalık nedeniyle ek tedbirler alarak, alanda temizlik ve ilaçlama çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.
Canboğa Et Tesisleri sahibi Vahit Erdem, kurban satış ve kesim alanlarında alınan covid-19 tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kurbanlarımız kendi kesimhanemizde, uzman kasaplarla hijyenik ortamda, veteriner kontrolünde, İslami şartlara uygun olarak kesilmektedir. Organize Sanayi Bölgesi 3. Cadde No:6 adresinde bulunan kesimhanemizde alıcı ile satıcı arasında pazarlık için tokalaşma yapılamayacak. Kurban kesim alanına gelecek aile 4 kişiyle sınırlandırıldı. Kesimler 40 kasap tarafından randevu ile yapılacak. Yerde kesim yapılacak her bir kurban için 16 metrekarelik alan çizilerek, iki kesim alanı arasına 2 metre mesafe konulacak. Vatandaşlar alana girişi tek kapıdan, ateş ölçümü, maske kontrolü yapılarak ve dezenfektan kullandırılarak alınacak.
Bünyemizde kesim için belgesiz, küpesiz, iki yaşını doldurmamış ve gebe hayvanlar bulundurmuyoruz. Hayvanlarımızın kontrolleri özel veteriner hekimler ile Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından gerçekleştiriliyor. Fiyatlarımız 24-26 kg arasında 1.300 TL, 28-32 kg arasında 1.500 TL, 35-40 kg arasında 1.750 TL hisse bedellerimizdir. Şimdiden herkese hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …