23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan Projemizin Tanıtımı Yapıldı

Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan Projemizin Tanıtımı Yapıldı

Erzincan’da bulunan her kademedeki tüm okullardaki öğrencilerin severek ve isteyerek düzenli kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getirmek ve Erzincan’daki akademik başarıyı artırma yönünde kitap okumanın öneminin fark edilmesini sağlamak, 2023 Eğitim Vizyonu Temel Eğitim Bölümü hedefleri arasında yer alan “İlkokullarda not yerine çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak çok yönlü değerlendirme sistemi kurulacaktır.” hedefine zemin oluşturmak, öğrencilerin hayal dünyasını geliştirmek ve hayalleri ile geleceğe yön veren nesillerin yetişmesine imkân sağlamak amacıyla oluşturduğumuz “CANDIR KİTAP CAN HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN” projemizin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Erzincan’da tüm kesimlerde kitap okuma alışkanlığının yaygınlaşmasını sağlamak ve farkındalık oluşturmak adına başlattığımız bu projede ilk olarak yanımızda getirdiğimiz kitapları 5 dakika boyunca okuyarak programımızın açılışını yaptık.
Daha sonra “CANDIR KİTAP CAN HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN” Projemizin tanıtımının yapıldığı videomuz katılımcılara izletildi.
“CANDIR KİTAP CAN HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN” Projesi ile ilgili konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün:”Okumak, okumak, okumak… Okudukça çözülür yumak. İnsanoğlu aklıyla, düşüncesiyle mevcuttur bu dünyada. İnsan düşündükçe, aklettikçe vardır, varlığını hissettirir etrafına. Düşünce de ancak okumayla mümkündür. Zaten bu yönü de insanı diğer canlılardan ayırır. Okuyan insan düşünür, düşünen insan da yeni fikirler üretir, yani üretkendir. Üreten insan da toplumun, ülkenin gelişmesi için aranan insandır. Okuyan insan meyve veren ağaca benzer, üretkenlik yönüyle…
Okumak için öncelikle okumanın bir ihtiyaç olduğunu, hayatımızda hava kadar, su kadar elzem olduğunu bilmemiz gerekir.” Dedi. Ayrıca okumayı tüm toplum kesimlerince yaygınlaştırmak için projeler geliştirdiklerini ve bu projelerin bizzat takipçisi olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …