27 Mayıs Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı Kaymakamlığına Arslantürk atandı

Çayırlı Kaymakamlığına Arslantürk atandı

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki FETÖ soruşturması kapsamında Çayırlı Kaymakamlığı görevden uzaklaştırılan Ömer Büyükergene’nin yerine Sakarya’nın Taraklı Kaymakamı Abdullah Arslantürk, atandı.
Hakkındaki FETÖ soruşturması nedeniyle İçişleri Bakanlığının Erzincan Valiliğine gönderdiği yazı ile geçen hafta görevden uzaklaştırılan Çayırlı Kaymakamı Ömer Büyükergene’nin yerine Abdullah Arslantürk atandı.

Arslantürk’ün kısa süre içerisinde Çayırlı Kaymakamlık görevine başlayacağı öğrenildi.
Abdullah Arslantürk Kimdir?
1994 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.
Mülkî İdare Amirliği mesleğine Temmuz 2017’de Trabzon Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Trabzon Valiliği’nde il merkez stajını, Yalova/Altınova ve Hatay/Samandağ ilçelerinde de Kaymakam Refikliği stajını tamamladı.
Konya/Taşkent ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Başmüfettişi refakatinde teftiş stajını bitirdi. Ürdün’de Ürdün Üniversitesi’nde 8 ay süreyle Arapça dil eğitimi aldı. 25.10.2019 tarihinde Sakarya Taraklı Kaymakamlığına atandı. Yaklaşık 11 aylık görevin ardından Erzincan’ın Çayırlı ilçesine kaymakam olarak atanan Arslantürk’ün Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …