Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı’da Sulama Sorunu Çözülüyor

Çayırlı’da Sulama Sorunu Çözülüyor

Çayırlı Göletinde yaşanan su sıkıntısını gidermek amacıyla Ozanlı Köyü, Baba Şenlik Mezrası mevkiinden Gölete su getirmek için Çayırlı Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresi ile yapılan çalışmalar neticesinde 2000 metre 400 lük PVC boru alımı gerçekleştirildi. Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır konuyla ilgili yaptığı açıklamda; Toplam ihale bedeli ve işçilik dahil 2.000.000,00 TL tutarındaki yatırım ile Su sorununu uzun vadede çözmeyi planladığımız bu iş ile çiftçilerimizin su kısıtlaması ve sorunu sona erecek olup, ilerleyen dönemlerde su sorunlarının yaşanmaması için çiftçilerimizin salma sulama yöntemlerindeki oluşan israfa karşı daha düzenli ve tasarruflu sulama suyu kullanmaları da önem arz etmektedir.
Başkan Bahadır; Yatırımın hayata geçmesinde Sayın Valimiz, Mehmet Makas’ a, İl Özel İdare Genel Sekreter Yaşar Felekoğlu’ na, Katkılarından dolayı DAP İdaresi Başkanımız Prof. Dr. Osman Demirdöğen’e, İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci’ ye, Erzincan Milletvekillerimiz Sayın Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ a, İl Genel Meclis Üyelerimiz Bahadır Yıldırım ve Dursun Ali Aksu’ ya gayret ve çabaları için özellik İlçe Kaymakamımız sayın Ahmet Gülderen’e, ve herşey için İlçe Başkanım Murat Demirdöğen’e Teşekkür ederim dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …