22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı’da Yetişkinlere Okuma Yazma Kursu

Çayırlı’da Yetişkinlere Okuma Yazma Kursu

Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü desteğiyle Balıklı,Verimli ve Çaykent köylerinde okuma yazma kursları açıldı.Kursa özellikle yetişkin erkek ve bayanlar ilgi gösteriyor.
Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Doğan,konu ile ilgili olarak yaptığı açıklşamada,”Çayırlı Halk Eğitim Merkezi olarak okul çağı geçmiş kişilere yönelik açtığımız birinci ve ikinci kademe kursumuza vatandaşlarımız ilgi göstermektedir. Balıklı,Verimli ve Çaykent köylerindeki okullarda öğretmenler tarafından hafta içi verilen kurslarımızda kursiyerlerimize okuma-yazma öğretiliyor. Kursumuzun şuan en yaşlı kursiyeri 65 yaşında. Buda okuma-yazmanın yaşının olmadığını gösteriyor. Okuma-yazma bilmeyen yetişkin bayanlarımız kursumuza gelip katılabilirler. Bu kurslarımızı talep olduğu müddetçe açmaya devam edeceğiz.Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.
Balıklı,Verimli ve Çaykent köylerinde açılan kurslara toplamda 20 kursiyerin katıldığını vurgulayan Doğan,”Kurslarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği öğretmenler ders veriyor.Kursiyerler Kasım ayında başlayan Pazartesi,Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere haftanı 3 günü toplam 120 saat sürecek olan kursu 29 Şubat’ta tamamlayacak. 1. ve 2. kademe olarak düzenlenen kursta, başarılı olan kursiyerlerden 1. kademeye gidenlere okuma yazma sertifikası, 2. kademeyi bitirenlere ise belgeleri verilecek. program ile okur yazar olmayan bireylere okuma yazma becerisinin yanı sıra matematik ve temel yaşam beceriside kazandırılmıştır”dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …