23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çevre Hastanelere Duyulan İhtiyaçlar Sona Eriyor

Çevre Hastanelere Duyulan İhtiyaçlar Sona Eriyor

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesinde Kovid-19 süreci öncesinde planlaması yapılan yeni yetişkin yoğun bakım ünitesi kısa zaman içerisinde hemşehrilerimizin hizmete açılıyor.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açılacak olan 12 yataklı yetişkin Dâhiliye ve Nöroloji birimlerinde, yeni yetişkin yoğun bakımda kullanılmak üzere 10 adet yeni  (Ventilatör) Yerli Üretim Solunum Cihazına kavuştu. AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın müjdesini verdiği yeni 12 yataklı erişkin yoğun bakım bakım da 40 olan yetişkin yatak sayısı yeni birimlerin eklenmesiyle 52’ye ulaşmış böylelikle hemşehrilerimizin ve hastanemizin çevre hastanelere duyulan ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış olacak.

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır konuya ilişkin açıklamalarında; “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemizin ihtiyacı doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızdan 10 adet (Ventilatör) yerli üretim solunum cihazı talep etmiştik. Sağlık Bakanlığımız talebimiz doğrultusunda kısa zamanda cihazların gönderimini sağladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde, Sağlık Bakanlığının iş birliğiyle Arçelik, Aselsan, Baykar ve Biosys tarafından geliştirilen cihazı, ihraç edilen solunum cihazlarına göre maliyet açısından çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Açıkçası, çok başarılı mühendislerimiz, çok başarılı hekimlerimiz var. Yerli üretim ventilatörümüz beraberinde pek çok farklı tedaviyi, oksijen tedavi seçeneklerini sunabilen bir cihaz. O yüzden de yurt dışında üretilenlerden daha iyi.  Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu da bizler için gurur verici bir tablo.

Bu hizmetlerin ülkemize kazandırılmasında büyük emekleri olan Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, cihazların ilimize kazandırılmasında öncü olan son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, koronavirüs sürecinin başkahramanı Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, Erzincan Valimiz Mehmet Makas’a, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Akın Levent’e, AK Parti Erzincan İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci ve teşkilatımıza, Erzincan İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. Erkan Hirik’e, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimimiz Öğretim Üyesi Dr. Orhan Çimen’e emek, gayret ve destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …