23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ CHP’den 19 Mayıs Çelengi

CHP’den 19 Mayıs Çelengi

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 102. yıl dönümü kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Gerçekleşen törene Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, il teşkilat yöneticileri ve partililer katıldı.
Törende Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törende konuşan CHP Erzincan İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Can Kocatürk: “19 Mayıs 1919 Türk milleti için çok önemli bir tarihtir. Milletimiz bağımsızlık ve hürriyete ilk adımlarını bu tarihte atmıştır. Özgürlük mücadelesi Mustafa Kemal Paşa’nın 1919 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basması ile başlamıştır.
Mustafa Kemal Paşa milletin bağımsızlığı için yine milletin kararlılığı ve azmini inanır. Büyük Önder Samsun’a çıkarak bağımsızlık ateşini yakmış o ateş vatanın dört bir köşesine yayılmıştır. Anadolu insanının beraberce tek yumruk olarak birleşmesini sağlamıştır. Atatürk Türk milleti için girdiği mücadelede tüm gücünü milleti inanç ve güvenle borçludur. Milletin daima şerefli bir şekilde yaşaması isteyen Atatürk tam bağımsızlık hedefini ulaşana kadar asla vazgeçmemiştir. 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması için atılan ilk adımdır. Kurtuluş mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Atatürk Cumhuriyeti Türk gençliğine armağan etmiştir. Biz Türk milleti Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıcı olarak 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve gençlik Spor Bayramı olarak kutluyoruz ve söz veriyoruz. Büyük sıkıntılar ve fedakârlıklar ile kazanılan bu destanı hiçbir zaman unutmayacağız. Canımız pahasına koruyacağız. Bugün 19 Mayıs yılmayız susmayız korkmayız. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum. Rahat uyu paşam izindeyiz” dedi.
Çelenk töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …