Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ CHP’li Milletvekilleri Erizncan’da

CHP’li Milletvekilleri Erizncan’da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bazı illerde görevlendirdiği milletvekillerinden oluşan heyet Erzincan’a geldi. Erzincan’a gelen CHP’li heyet gün içerisinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere STK’lara ziyaretlerde bulundular

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye genelinde 22 ile partili bir heyet göndererek yaşanan sorunlara çözüm bulmak için çalışmalar yapacaklarını bildirdi. Genel merkez tarafından oluşturulan Erzincan Heyeti işsizlik, tarım, sağlık, ekonomi ve sosyo-kültürel alanların tespiti için rapor hazırlayacak.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatlar doğrultusunda farklı bölgelerde ki siyasi iklim ve bir sonraki dönemde halkın siyasi eğilimlerinin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesi amacıyla çalışma ve değerlendirme yapmak üzere, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırcıoğlu, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Erzincan CHP il teşkilatı toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelerek ziyaretleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular..
İlk olarak konuşan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Erzincan’da dün başlayan çalışmalarımıza bugün de devam edeceğiz.

Dün partimizin geçmiş dönem il ve ilçe teşkilatları başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve partimize geçmişten bu yana emek veren arkadaşlarımızla toplantılar yaptık Daha sonra Ziraat odasını Ticaret odasını Ticaret borsasına Onun dışında Esnaf ve Sanatkarlar Odamızı meslek oda başkanlarını ziyaret ettik. Erzincan’ın bir yerde sorunlarını ve geriye dönük ne yapılması gerekenlerle ilgili hazırlayacağımız raporu alt yapısını oluşturuyoruz. Bugün de burada siz değerli basın mensuplarımız ile birlikteyiz.
Konuşmasını sürdüren Gürer, ithale dayalı ve bunun sonucunda da aracı sisteminin para kazandığı bir sisteme doğru gitti diyerek konuşmasında şunlara değindi; ” 20 yıldır her bakan değiştiğinde uygulama değişiyor. Oluşturulan politikalarla üretimin içinde olan sizleri büyük etkiliyor. Aile tipi işletmeler yerine köyde ki, kırsalımızda ki insanımızı desteklemeliyiz. Plansız olarak ülkeye sokulan ürünler sizlere zarar vermektedir” diye konuştu.
Daha sonra konuşmasını yapan Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek, “milletvekilliğinden çok ailenin bir ferdi olarak görüyorum kendimi diyerek sözlerini şu şekilde devam etti; ” uzun yıllar Mersin Ziraat Odası Başkanlığından sonra CHP Milletvekili oldum. Erzincan hem insanları hem de coğrafi, tarım ve hayvancılık üzerine olan avantajlarıyla önemli bir şehrimiz. Ülkemizde son yıllarda tarım da ki yanlış uygulanan tarım politikaları nedeniyle tarımın geldiği dunum içler acısı. Ülkemiz için tarım çok önemli. Küçük ve orta ölçekli çiftçilerimizi üretiminden pazarlamasına kadar her noktada desteklemeliyiz” açıklamalarında bulundu.
Ardından konuşan Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırcıoğlu ise partimiz tarafından görevlendirildik ve Erzincan’da olan sıkıntıları not almak diyerek sözlerinde şunlara değindi; ” aldığımız notlar doğrultusunda tarım konusunda ilaveler yapmak. Meclis kürsüsünde Erzincanlılar adına dile getirmek. Erzincan bir tarım şehri ve ciddi avantajları olanda bir şehir. Hayvancılık konusunda önemli potansiyeller barındıran gelişmeye müsait bir yer diyerek alınacak raporları da genel merkezimize ileteceğiz” açıklamalarında bulundu.
Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da konuşmasında ticari, tarım, sanayi ve toplumsal gibi yönden incelemeler yaptık diyerek sözlerinde şunları kaydetti; ” 4 Milletvekili ve il başkanımızla birlikte sizlerin de görüşlerini alarak Erzincan için neler yapabiliriz doğrultusunda bilgi alış verişi yaparak raporlar tutarak genel merkezimize sunacağız” dedi.
Milletvekilleri hazırladıkları raporları en geç 1 Ekim 2019 tarihine kadar CHP grubuna iletecek.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …