15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çocuk Gülerse Dünya Güler

Çocuk Gülerse Dünya Güler

Merkez üssü Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesi olmak üzere; birçok ilde hissedilen deprem sonrasında Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Psikososyal Destek Hizmetleri yürütülmekte.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve psikolojik danışmanlardan oluşan Psikososyal Destek Müdahale Ekibi deprem bölgesinden gelen ve Kemaliye ilçesine yerleştirilen öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarına yönelik saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Çocukların mutluluğu için fedakârca çalışan ekipler bu kapsamda Kemaliye Osman Nuri Akın Yurduna yerleştirilen öğrenci ve velilere yönelik psiko eğitim çalışmaları yapmış, bu çalışmalara 48 veli ve 14 öğrenci katılmıştır.
Yine velilere yönelik 23, öğrencilere yönelik ise 4 bireysel görüşme yapılmıştır. Ayrıca Kemaliye’de okullara yerleştirilen öğrencilere yönelik ilkokul bünyesinde 92, ortaokul bünyesinde ise 90 öğrenciyle psiko-sosyal destek amaçlı etkinlikler düzenlendi.
Yine ilçede bulunan anaokulu ve lise ziyaret edildi, idareci ve öğretmenlere yönelik psiko-sosyal destek çalışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …