29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Çocuk ve Kadın Hakları” Konulu Eğitim Semineri Düzenlendi

“Çocuk ve Kadın Hakları” Konulu Eğitim Semineri Düzenlendi

Erzincan Barosu ev sahipliğinde “Çocuk ve Kadın Hakları” konulu eğitim seminerini yoğun katılım ile gerçekleştirdik.
Baro Başkanı Av. Adem Aktürk’ün de hazır bulunduğu seminer de; Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri, avukatlar, stajyer avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri dahil 150 kişiye eğitim verildi. Seminerin sunumu; Av. Merve Şahin Araz, Stajyer Avukat Büşra Gümüşköy ve Çocuk Şube Müdürü Stajyer Avukat Mehmet Akif Eker tarafından gerçekleştirildi.
Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir, çocuğun cinsel istismarı, çocuk koruma kanunu, çocuk hakları sözleşmesi, çocuk izleme merkezi uygulamaları ve güncel konular mevzuat hükümleri ile birlikte katılımcılara aktarıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; “Geleceğimizi güvence altına almak için çocuklarımızı koruyalım, eğitelim, sağlıklı ve mutlu yetiştirelim, onlara düşünme hakkı tanıyalım, oynamalarına izin verelim, çocuk olmanın ayrıcalığını yaşatalım.
Erzincan Barosu olarak değerli avukatlarımızın katkıları ile çocuklara yönelik çok anlamlı ve değerli faaliyetler yürüttük.
Kadın ve çocuklara yönelik her türlü ihlal karşısında, çocuklara ve ailelerine hukuki destek sağladık; sağlamaya devam edeceğiz.
İhbar, tavsiye ve yardım ile ilgili 0545 446 1973 numaralı hattan bizlere ulaşmanız yeterli.
Çocuk ve kadın hakları alanında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen mücadelemiz devam edecek, eğitim ve seminer çalışmalarımızı yoğun olarak gerçekleştireceğiz.” Dedi.
Güzel sunumu ve paylaştığı kıymetli bilgiler için meslektaşlarımız Av. Merve Şahin Araz, Stajyer Avukat Büşra Gümüşköy ve Stajyer Avukat Mehmet Akif Eker’e teşekkür ederiz.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …