Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Coşar CHP’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Coşar CHP’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili aday adaylığını açıklayan Bülent Coşar, ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını çözmek için var gücümle çalışmak ve her sıkıntınızda yanınızda olmak sizlere sözüm olsun diye konuştu. Uzun yıllar Erzincan’da görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Bülent Coşar, memleketi Erzincan’dan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
CHP Erzincan il binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına parti yönetimi ve partililerin katıldığı toplantıda CHP Erzincan Milletvekili aday adayı Bülent Coşar konuşmasında şunlara yer verdi: ‘ Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına girerken ekonomiden eğitime, tarımdan sanayiye, yargıdan, hukukun üstünlüğüne kadar her alanda derin bir çöküş, çürüme ve kriz yaşayan ülkemizi yeniden ayağa kaldırmak ve bu süreçte sizlerin sesi olabilmek için Erzincan ilimizden milletvekili aday adaylığı başvurusunu Genel Merkezimize yapmış bulunmaktayım.Sizlerden de bu onayı almak ve sizlerle beraber yol yürümek için karşınızdayım. Bugün beni yalnız bırakmadığınız ve bu süreçte bana güç verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim.
Depremler çok canımızı aldı, içimizi yaktı. Çok üzüldük, çok ağladık, aynı zamanda, ülkemizin güzel insanlarını bir daha enkaz altında bırakmamak için de hırslandık ve öfkelendik. Kaybettiğimiz güzel yürekli insanlarımıza bir kez daha rahmet dilerken, yaralı olarak kurtulanlara ve yakınlarına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu nedenle hangi görevde bulunursak bulunalım, dürüst ve tüm halkımızın insanca bir yaşam sürmesi için görev yapacağız.
Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını çözmek için var gücümle çalışmak ve her sıkıntınızda yanınızda olmak sizlere sözüm olsun.
Saygıdeğer dostlar, çok yakında iktidara geliyoruz.
Başta hakkı yenmiş, işsiz, aşsız bırakılmış, siyasi düşünceleri nedeniyle devlet kapılarından çevrilmiş, çocuklarına güzel bir gelecek kuramamış, emekleri sömürülmüş, partizanlıktan uzak kendi halinde yaşamaya çalıştığı için değer görmeyen herkesin hakkını GERİ ALMAK için Ankara’da olacağız.
Tarım ve hayvancılık alanında yıllarca okuyup çalışarak edindiğimiz birikimi, Atalarımızdan dedelerimizden bize kalan bereketli topraklarla birleştireceğiz. Bu sayede evlatlarımızın daha iyi bir yaşam sürebilmesi, köylümüzün, çiftçimizin daha çok üretebilmesi için var gücümüzle çalışacak ve bize emanet edilen bütün değerlere sahip çıkarak onları daha da büyüteceğiz.
Bu süreçte, İnsanlarımızın, topraklarımızın, soluduğumuz havamızın ve doğamızın siyanürle zehirlenmesine izin vermemek, Erzincan’ı, Erzincanlıları korumak, kollamak, anlatmak ve her bakımdan güçlü bir kent olmak için sizlerden görev istiyorum.
Şehrimizi; tarımda, sanayide, turizmde kısaca her alanda hak ettiği noktaya taşımanın mücadelesini vermek için sizlerden görev istiyorum.
Çocuklarımızın eşit, özgür, laik ve bilimsel bir eğitim alabilmesi, kadınlarımızın öldürülmediği, şiddete uğramadığı, özgürce yaşadığı bir Erzincan’ının ve ülkenin kurulmasına katkı sağlamak için sizden görev istiyorum.
Çocukların cıvıl cıvıl, gençlerin umutlu kahkahalar attığı, kadınlarımızın baş tacı olduğu, yaşlıların saygı gördüğü, insanca yaşadığı yarın ne olacağım korkusu hissetmeden, aç yatmadan, fikrini özgürce söyleyen, eşit haklara sahip yine birbirini seven bir Erzincan’ını ve Türkiye’yi kurmanın bir neferi olmak için görev istiyorum.
Genel Başkanımızı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’NUN liderliğinde, herkes için adaletin olduğu, özgür konuşabilen gençlerin yaşadığı, açlığın, yoksulluğun bittiği bir ülke var edebilmeye emek vermek için ülkem ve güzel şehrim ERZİNCAN adına sizlerden görev istiyorum.
Yıllardır hak ettiği yatırımlara ulaşamayan Can Erzincan’ımıza daha fazla yatırım, daha fazla aş, iş gelebilsin diye sizin sesiniz ve sözünüz olmak için sizleri en güzel şekilde temsil ederek, şehrimizin kendisiyle birlikte bölgesini de kalkındırabilmesi için bu önemli göreve talibim.
Değerli hemşerilerim,
Ülkeme ve şehrime olan sorumluluğumun farkında olarak ve bu nedenle de çok çalışmam gerektiğini bilerek yola çıkıyorum.
İnanıyorum ki, 15 Mayıs’ta Büyük Önderimiz ATATÜRK’ÜN kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne ve CAN Erzincan’ımıza güneş daha güzel doğacak. İnanıyorum ki, açlığın, yoksulluğun, işsizliğin, adaletsizliğin biteceği güzel günleri hep birlikte göreceğiz.
Katıldığınız ve beni dinlediğiniz hepinize çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …