2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ COVİD-19’U YENDİ SIRA WEST SENDROMUNDA

COVİD-19’U YENDİ SIRA WEST SENDROMUNDA

Erzincan’da yeni tip Koronavirüs’e (Covid-19) yakalanan 6 yaşında Beyzanur Sarı, 8 günlük verdiği savaşı kazanarak hastalığı yendi. Minik Beyzanur’un şimdi ki savaşı ise Türkiye’de tek Dünya da ise 4 kişide görülen West sendromu hastalığını yenmek. Bunun için ise hayırsever vatandaşların desteği gerekiyor.

Erzincan’da Bulutlu mahallesinde oturan Harun – Nurhayat Sarı çiftinin 2014 yılında dünyaya gelen kızları Beyzanur Sarı2017 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde Epilepsi West sendromu hastalığı sebebiyle tedavi görüyor.
HASTALIK BİRDİ İKİ OLDU
Küçük Beyzanur bu hastalıkla mücadele ederken tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse yakalandı. Yüksek ateş şikayetiyle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen ve yapılan koronavirüs testi pozitif çıkan küçük kız, tedavi altına altındı. Uygulanan tedaviyle 8 günün sonunda koronavirüsü yenmeyi başardı.
Koronavirüs testi negatife dönen Beyzanur, taburcu edilerek evine gönderildi. Beyzanur ve ailesinin 14 günlük karantina süresi evde devam edecek.
SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR
Erzincan Belediyesinde çalışan Baba Harun Sarı, ise yaptığı açıklamada ”Çocuğumun hastalığından dünyada 4 tane var, Bir Milyon 200 bin kişide bir görülen hastalık.

Türkiye de ise bu hastalığı bulunan tek hasta. Çocuğum West Sendromu ama bu sendromun en ağır rotasyona uğramış hali 290 epilepsi direnci gösteriyor ve buda epilepsi dalının en ağır rotasyonu, Türkiye bu derecede en ağır hasta kızım Beyzanur, Türkiye’de West Sendromu bir çok hasta var ama bu sendromun en ağır rotasyona uğramış olan tek hasta kızım. Çok ağır nöbetler geçiriyor. Bir tane çocuğum daha önce aynı hastalıktan vefat etti. Şimdi de Beyzanur bu hastalıkla mücadele ederken, yakalandığı koronavirüs’ü yenmesi çok büyük bir başarı. Ben burada Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları ve idarecilerine çok teşekkür ediyorum dedi.
ÇARESİZLİĞİMİZE
YARDIMCI OLUN
Çocuğunun gözleri önünde eriyip gitmesine dayanamadığını söyleyen Baba Sarı, “Ben elimden geleni yapıyorum ancak tedavi masrafları beni çok zorluyor. Çocuğumun tedavisi için hiçbir şeyin eksik kalmasını istemiyorum. Tedavisi tam yapılırsa nöbetleri bitecek ve kendini toparlayacak inşallah. Şehrimizin yöneticilerine ve hayırseverlere sesleniyorum çaresizliğimize yardımcı olun” dedi.
Öte yandan, Beyzanur’un ailesine yapılan koronavirüs testlerinin ise negatif çıktığı öğrenildi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …