Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Demirkent ‘de Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Demirkent ‘de Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Demirkent TOKİ İlk ve Ortaokulunda yapılan Robotik Kodlama Atölyesinin açılışı yapıldı.
Düzenlenen açılış programına Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, oku müdürleri ve davetliler katıldı.

Düzenlenen açılış törenin de bir konuşma yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Okulumuzda ki öğrencilerin ve okul aile birliğinin katkılarıyla yapılan sınıfımızın bazı malzemeleri de bakanlığımız tarafından geldi. Kodlama dilini bilmek gelişen dünyanın dilini bilmektir. Dünyanın dilini bilebilmek ve onlarla yarışabilmek için bunları ilmemiz lazım. Öğrencilerimizin okulda en çok sevdikleri yer ve en çok ilgilerini çeken yer burası. Biz birçok şeyin zor olduğunu düşünüyoruz ama kolaymış. Yazmış olduğumuz oyunları kodluyoruz ve ondan sonra oynuyoruz. Geleceğin meslekleri ile ilgili ciddi bilgiler elde ettik diyor çocuklar. Onun için bizim açımızdan çocukların ufkunu açmak. 2020 vizyonu aslında çocuklarının becerilerini bu atölyelerde yeni atölyelerde çok önemli. Amacımız her okula bir beceri atölyesi açmak” dedi.
Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı: “Bu anlamda yapılan çalışmaları hep destekledik. Bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. KUDAKA ile yapmış olduğumuz protokol çok önemli. Oradan inşallah ciddi kazanımlar elde edeceğiz. Demirkent TOKİ İlk ve Ortaokulunda bu çalışmaların yapılması çok sevindirici. Bu çocuklarımızı geleceğe çok iyi bir şekilde hazırlayacağız” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Demirkent TOKİ İlk ve Ortaokulunda yapılan Robotik Kodlama Atölyesinin açılışı yapıldı. Demirkent TOKİ İlk ve Ortaokulunda yapılan Robotik Kodlama Atölyesinde öğrenciler yaptıkları çalışmaların sunumlarını yaptılar.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …