22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Depremzede Seçmenlere Yönelik Hakaretlere Tepki

Depremzede Seçmenlere Yönelik Hakaretlere Tepki

Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, sosyal medya hesaplarından, deprem bölgesinde seçime katılıp oy veren depremzedelere yönelik hakaret içerikli ve provokasyon amaçlı paylaşımlara tepki gösterdi.Platformun dönem sözcüsü Emrah Kardeş, Memur-Sen Erzincan İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında; 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde art arda meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen asrın felaketinde 50 binden fazla kardeşimizi kaybettik, milletçe çok büyük acılar yaşadık. Bütün acılara rağmen millet olarak, yediden yetmişe seferber olduk, yaraları sarmak için canla başla çalıştık. Ancak maalesef milletimizin bu kadirşinaslığına halel getiren, ülkemiz için utanç verici olarak gördüğümüz hadiseler gerçekleşti.
Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak “Mazlum ve mağdurun kimliğine bakılmaz, dili, dini, ırkı ve siyasi görüşü sorgulanmaz” düsturu gereği bugün burada toplanmış bulunuyoruz.
14 Mayıs seçimlerinde deprem bölgelerinde ortaya çıkan sonuçları tartışma konusu yapan zihniyetin provokatif söylemleri sonucu depremzedelere karşı insanlıktan nasibini almamış belli kişi ve kesimler tarafından hakaret içeren paylaşımlar yapılmış, depremzedelerimizin acıları büyütülmüştür.
Bu provokasyonların yapıldığı bir atmosferde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası hemen insanları barınma yerlerinden, tesislerden çıkarmak, siyasi bir kinin yansıması olarak kamuoyuna yansımıştır.
Böyle bir durumda çaresiz kalan vatandaşlarımızın haklı itirazları maşeri vicdanda yankı bulmuştur.
Asırlardır zorda ve darda kalan mazlumlara kucak açan ülkemizin gündemini bu utanç verici hadiselerle meşgul edenleri şiddetle kınıyor, Erzincan halkı olarak bu tavırları gayrı insani ve utanç verici buluyoruz.
Erzincanlılar olarak depremzede kardeşlerimizi misafir etmekten onur ve şeref duyduğumuzu ifade ediyor, bundan sonra da yardım ve desteğimizi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.
Bu kötü niyetli insanların yaptıkları bir yardım varsa, dekontlarını göndersinler Erzincan STK Platformu olarak karşılamayı taahhüt ediyoruz.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …