Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Depremzedeler İçin Günlük 10.000 Adet Ekmek Üretiliyor

Depremzedeler İçin Günlük 10.000 Adet Ekmek Üretiliyor

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in riyasetinde başlatılan “81 İlde 81 Ekmek Fırını” projesi kapsamında Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanına bağlı olarak günlük 50.000 Roll ekmek kapasiteli fırın Aralık ayı itibari ile kurularak üretime başladı.
Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekmek fırınını yerinde ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilerle birlikte ekmek imalatına yardım etti. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün yaptığı açıklamada “06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 10 İlimizi etkileyen deprem sonrasında afetzedelere ulaştırılmak üzere ekmek üretimine başlayan fırınımız tedarik zinciri ve ekmek saklama koşulları dikkate alınarak günlük 10.000 Roll ekmeği AFAD aracılığı ile bölgeye göndermektedir. Yardım Kuruluşları tarafından talep edilmesi halinde ucuz ekmek desteği sağlayan Okulumuz, kapasitesini günlük 20.000 Roll ekmeğe kadar çıkarmaktadır. Un ihtiyacının tamamı yardım sever kişi ve yardım kuruluşları tarafından sağlanan fırınımızda günlük üç vardiya halinde üretim yapılmaktadır. Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmen ve öğrencileri başta olmak üzere farklı okullarda görev yapan birçok öğretmen vardiyalara insan kaynağı olarak destek vermektedir. Bu çalışmada emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …