23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Diyabet Hastası Çocuklar İçin Moral Etkinliği

Diyabet Hastası Çocuklar İçin Moral Etkinliği

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Erzincan’da İlk defa gerçekleştirilen Tip 1 diyabet hastası çocuklar ile ailelerin buluştuğu moral etkinliği düzenlendi.
Erzincan Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü binasında bulunan Ebeveyn çocuk kütüphanesinde düzenlenen programa Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, diyabet hastası çocuklar ile aileleri katıldı.
Etkinlikte Diyabet hastası çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenen Vali yardımcısı Ömer Özbay ve İl Müdürü Serdar Demirci, çocukların diyabet sağlık kitleri hakkında bilgiler alarak, aileleri ile bir süre sohbet ettiler.
Çocukların ara dönem tatillerinde, zamanlarını dolu dolu geçirmeleri hem çocukların hem de ailelerin birbirleriyle tanışma fırsatı bulduğu programda, çocukların diyet programlarına bağlı kalarak ikramların sunulduğu, müzik, eğlence ve palyaço gösterileri ile çocukların eğlence dolu bir gün geçirmeleri sağlandı.
Aile ve sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü daima çocukların ve ailelerinin yanında oldukları ve olmaya devam edecekleri ifade edildi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …