Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Drone Destekli Denetimler Devam Ediyor

Drone Destekli Denetimler Devam Ediyor

Erzincan’da yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında trafik ekiplerince ‘drone’ destekli denetim yapıldı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Trafik şube ekipleri, kent merkezindeki Halitpaşa Caddesi üzerinde denetim yaptı. Denetimlerde ekipler, drone ile yaya geçidinde araçların yayalara yol vermelerini havadan kontrol edilirken, uygulamada 4 araç sürücüsüne seyir halinde telefonla konuşmaktan idari para cezası kesildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen drone destekli trafik denetimlerinde, kurallara uymayan araç sürücülerine idari para cezası kesildi. Halitpaşa Caddesi üzerinde gerçekleştirilen denetimlerde, araç sürücülerini, emniyet ekiplerince havadan denetlendi. Denetimler sonucu kurallara uymayan sürücüler, drone tarafından tespit edildi. Yaklaşık 1,5 saat süren uygulamada 4 araç sürücüsüne seyir halinde telefonla konuşmaktan idari para cezası kesildi.
Trafik ekipleri büyük bir titizlik içerisinde kontrollerini yaparken, Araç sürücülerini mesafe, maske ve hijyen ve cep telefonu hususunda uyararak yolcuların kurallara riayet etmemelerini istediler.
Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi
Ülkemizde 2020 yılının ilk 10 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının %41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği açıklandı. Kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerce tespit edildi. Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” geliyor. Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla 08-09 Kasım 2020 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi.
Denetimler sonucunda 15 bin 507 araç ve sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı. Trafik ekiplerince sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymaları hatırlatıldı. Denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …