20 Nisan 2022 ,Çarşamba
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinlikleri Yapıldı

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinlikleri Yapıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas “Down Sendromu Farkındalık Günü” dolayısıyla düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası ve Hepimiz Aynıyız Spor Oyunları” etkinliklerine katıldılar.
21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Kromozomları Değil, Skorları Sayalım” sloganıyla düzenlenen özel çocuklar için masa tenisi turnuvası ve hepimiz aynıyız spor oyunları, renkli görüntülere sahne oldu.
Yıldırım Akbulut Spor Salonu’nda düzenlenen programa; Vali Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel ve Hüseyin Remzi Konak, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, antrenörler, öğretmenler, özel çocuklar ve aileleri katıldı.
Özel çocukların masa tenisi ve badminton müsabakalarını büyük bir beğeniyle izleyen Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, müsabakalar sonunda dereceye giren çocuklarımızı tebrik ederek, madalyalarını ve hediyelerini verdiler. Özel çocuklarımızın hem spor yaptıkları hem de doyasıya eğlendikleri etkinlikler, pasta kesimi yapılması ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …