22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ EBYÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

EBYÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne öğrenci kabulü için Yıldırım Akbulut Spor Salonu’nda özel yetenek sınavı yapıldı.
Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü özel yetenek sınavının yapıldığı salonu ziyaret ederek sınav komisyonunda görevli öğretim üyeleri ve aday öğrencilerle sohbet etti.Rektör Levent; “Binali Yıldırım Üniversitesi olarak Eğitim Fakültemizin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için özel yetenek sınavlarına başladık. Sınavda görevli akademisyenlerimiz titiz bir şekilde sınavları gerçekleştiriyor. Kabiliyetleri doğrultusunda sınavda başarılı olup üniversitemize girmeye hak kazanacak öğrencilerimize şimdiden hayırlı olsun diliyorum. ” dedi.
Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erdem Yavuz ve Doç. Dr. Alper Kaşkaya’nın da hazır bulunduğu sınava Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden öğrenciler katıldı. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Yakup Koç ve bölüm öğretim üyelerinden oluşan komisyonun yönettiği sınavda, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT alanında ilk 800.000 içinde yer alma şartını sağlayan 96 öğrenci yarıştı. Yapılan özel yetenek sınavı, adayların tümünün katıldığı çeşitli istasyonlardan oluşan koordinasyon sınavı şeklinde uygulandı. Herhangi bir hak kaybına engel olmak için gerekli ölçüm cihazları bulundurulan parkurlarda tüm adaylar performanslarını sorunsuz sergiledi. Salgın tedbirleri kapsamında yirmişer kişilik gruplarla salona alınan öğrenciler, belirlenen 40 kişilik kontenjanda yer alabilmek için yarıştılar.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …