9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ EBYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi ABD ve Resim-İş Eğitimi ABD Özel Yetenek Sınavları Yapıldı

EBYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi ABD ve Resim-İş Eğitimi ABD Özel Yetenek Sınavları Yapıldı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavları yapıldı.
Eğitim Fakültesinde gerçekleşen Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınav yerlerini ziyaret eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, sınavları yakından takip etti.Resim-İş Öğretmenliği Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavında Resim-İş Öğretmenliği bölümüne alınacak olan 30 kişilik kontenjan için başvurusu kabul edilen adaylar 2 aşamalı olarak sınava alındı. Canlı modelden (figüratif) desen ve imgesel tasarım (kompozisyon) çalışması olmak üzere iki aşamadan oluşan sınavda becerilerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyan adaylar, Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne girebilmek için ter döktü.
Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavında ise adaylar, jüri karşısında müziksel işitme-yineleme ve deşifre (solfej) sorularını, ardından müziksel söyleme ve çalma becerilerini sergiledi. Değerlendirme sonucu başarılı olan 40 aday kesin kayıt yapmak hakkına sahip olacak.
Yapılan özel yetenek sınavı sonucu başarılı olan adayların sonuçları 26 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Asıl listeden kazananların kesin kayıtları 31 Ağustos 2022 -01-02 Eylül 2022 tarihlerinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacak.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …