Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ EBYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi ABD ve Resim-İş Eğitimi ABD Özel Yetenek Sınavları Yapıldı

EBYÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi ABD ve Resim-İş Eğitimi ABD Özel Yetenek Sınavları Yapıldı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavları yapıldı.
Eğitim Fakültesinde gerçekleşen Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınav yerlerini ziyaret eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, sınavları yakından takip etti.Resim-İş Öğretmenliği Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavında Resim-İş Öğretmenliği bölümüne alınacak olan 30 kişilik kontenjan için başvurusu kabul edilen adaylar 2 aşamalı olarak sınava alındı. Canlı modelden (figüratif) desen ve imgesel tasarım (kompozisyon) çalışması olmak üzere iki aşamadan oluşan sınavda becerilerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyan adaylar, Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne girebilmek için ter döktü.
Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavında ise adaylar, jüri karşısında müziksel işitme-yineleme ve deşifre (solfej) sorularını, ardından müziksel söyleme ve çalma becerilerini sergiledi. Değerlendirme sonucu başarılı olan 40 aday kesin kayıt yapmak hakkına sahip olacak.
Yapılan özel yetenek sınavı sonucu başarılı olan adayların sonuçları 26 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Asıl listeden kazananların kesin kayıtları 31 Ağustos 2022 -01-02 Eylül 2022 tarihlerinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacak.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …