22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ EBYÜ’de Mezuniyet Coşkusu

EBYÜ’de Mezuniyet Coşkusu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı mezunları, düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.
Yalnızbağ Yerleşkesi amfi tiyatro alanında gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Üniversitemiz üst yönetimi, çeşitli kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında öğrenim gören ve mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerin geçişiyle başladı. Ardından, Üniversite birincisi olarak mezun olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerinden Rabia Kılıç, mezun olan öğrenciler adına konuşma gerçekleştirdi.Kılıç konuşmasında başarının hoca, aile, öğrenciden oluşan bir ekip işi olduğunu, Üniversitemizin vizyonu ve misyonuyla bu ekibi sağladığını belirterek, “Dört yıl önce başladığımız yolculuğumuz sırasında çok emek verdik, bazen eğlendik, bazen üzüldük, bazen güldük ama çok çalışarak bugünlere geldik ve ülkemizin dört bir yanına ışık ve umut olmaya gidiyoruz.
Bizleri destekleyen ailelerimize, yetiştiren bütün hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için çalışacağız” dedi. Daha sonra lisans mezunları adına Rabia Kılıç ve Önlisans mezunları adına Meslek Yüksek Okulu Sivil Havacılık İşletmeciliği öğrencisi Murat Toklu mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.
2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreninde konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, o mezun olan tüm öğrencilerimizin ve onların mezuniyetleriyle gurur duyan ailelerin sevinç ve mutluluğunu paylaştığını belirterek: “Benim güneşim batar yeniden doğmak için” sözünde olduğu gibi sizlerden ayrılmanın hüznünü yaşıyoruz, ama biliyoruz ki yapacağınız güzel işlerle göğsümüzü kabartacaksınız. Büyük ideallerle, büyük hedeflere ulaşacağınız ve ülkemizi dünyada hak ettiği daha iyi seviyelere getireceğiniz konusunda kuşkumuz yok, sizlere güveniyoruz” dedi. Öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca bir çok sıkıntı ve mutluluğu bir arada yaşadığını dile getiren Rektör Levent, bugün burada bugün mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Rektör Levent son olarak konuşmasında öğrencilerimizi mezuniyet başarılarından dolayı tebrik ederek meslek hayatlarında başarılar diledi.
Belediye Başkanı Bekir Aksun, konuşmasına Erzincan’ı tercih eden öğrenciler şükranlarını sunarak başladı. Öğrencilerin güvenli bir şehir tercih ederek güvenli bir şekilde eğitim görerek mezun olduklarını belirten Aksun, tüm öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.
Erzincan Valisi Mehmet Makas da konuşmasında öğrencilere seslenerek öğrencilerimizin Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma sloganıyla yola çıkan çok kaliteli bir okuldan mezun olduklarını belirtti. Makas bundan sonraki hayatlarından kendi gayretleri ve bilgileri ile önemli yerlere geleceğine inandığını belirterek, mezun öğrencileri tebrik etti.
Konuşmaların ardından fakülte ve meslek yüksekokullarında dereceye gören öğrencilere protokol ve öğretim üyeleri tarafından başarı belgeleri ve plaketleri verildi. Mezunların başarı belgeleri ve plaketlerinin takdimi ardından mezuniyet andını hep bir ağızdan okuyan mezunlar, keplerini havaya atarak, mezuniyet sevinci ve mutluluğunu birlikte yaşadılar. Yaklaşık 3.500 öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığı mezuniyet töreni, canlı mini müzik konseri ile sona erdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …