23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Eğine Davet Etti

Eğine Davet Etti

Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı İsmail Yücel, 29 Haziran – 02 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak 40. Uluslararası Erzincan, Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliğine tüm kültür, doğa ve spor tutkunlarını davet etti.
40. Uluslararası Erzincan, Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği 20 Haziran – 2 Temmuz arasında yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerin düzenleneceği şenliklerde dünyaca ünlü sporcular Base Jump ve Wingsuit atlayışları gerçekleştirecekler.
Kemaliye’deki “Gate to the Eden” atlayış noktası Türkiye’nin ilk Wingsuit atlayış noktası. Yine Türkiye’nin ilk Via Ferrata rotasıyla 250mt’lik güzel bir tırmanışla ulaşılabilmekte.
Şenlikler ile ilgili bir açıklama yapan Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı İsmail Yücel; “Değerli kültür ve doğa tutkunları, Değerli Kemaliye dostları, 29 Haziran – 02 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak 40. Uluslararası Erzincan, Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği’nde, sizi Doğu Anadolu’nun saklı cennetine bekliyoruz. Kemaliye (Eğin) İlçesi, Tarihi Kentler Birliğinin üyesi olarak, özgün doğası ve sahip olduğu özgün kent kimliği ile Erzincan İlimizin turizme açılan kapısıdır. Ayrıca, Kemaliye Yukarı Fırat Havzasının Merkezinde yer almaktadır. Kemaliye; aynı zamanda, kısa adı ÇEKÜL olan, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın “7 Bölge 7 Kent” projesi kapsamında bulunmaktadır ve doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla da Dünya Mirası Tarihi Değerlerden biri olmak üzere UNESCO’ya aday gösterilen bir cazibe merkezidir. Kemaliye Belediye Başkanlığının kurumsal ev sahipliğinde; Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının (KEMAV) öncülüğü, Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleri ve Kemaliye Kültür ve Kalkındırma Derneklerimizin katkıları ile bu yıl 40. düzenlenecek olan “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği”nde özgün bir kültür ve doğa ile buluşmak için kültür ve spor tutkunlarını Kemaliye’ye davet ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda şenlikler kapsamında doğa sporları etkinlikleri ile çeşitli kültür ve sanat sergileri, özgün Kemaliye Folklörü gösterileri ve Konserler gerçekleştirilecektir. Her yıl olduğu gibi bir kez daha tüm doğa ve kültür sevenleri Doğunun Saklı Cennetine Kemaliye’ye bekliyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …