29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

“Engelleri Birlikte Aşıyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolasıyla ortak yazılı bir basın açıklaması yaptılar. AK Parti Erzincan Milletvekilleri Karaman ve Çakır yaptıkları açıklamalarında; “Engelli kardeşlerimizin toplumun her kademesinde engellerini aşarak toplumsal yaşama katkılarının arttırılmasının sağlanması, ülkemizin 2023 hedefi açısından son derece önemlidir. Hükümetimiz, göreve geldiği 2002 yılından bu yana, sosyal devlet olmanın birinci şartı olan engellilerimizin önündeki her türlü engelin ortadan kaldırılması adına birçok önemli düzenlemeye imza atmıştır. Özellikle de Anayasa Değişikliği Referandumu ile kadın ve çocukların da içinde yer aldığı pozitif ayrımcılık hakkı, en çok engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmıştır. Engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarına çözüm bulmak, kendilerine yetebilen bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan her desteği sağlamak, hükümetimizin temel anlayışlarındandır.
Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimizin tüm dinamikleriyle, bürokrasisi ve tüm STK’ları ile birlikte engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Engelli kardeşlerimiz için sosyal ve ekonomik hayatlarında tüm engellerin kalktığı, toplumsal duyarlılık ve farkındalığın hizmet alanlarının tümünde yaşandığı daha güzel günlere ulaşmak için tüm gücümüzle kendilerinin hizmetinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Şunu da ifade etmek gerekiyor.
Engelin bedende de zihinde de olmamasını diliyoruz. Çünkü engelli olmayan vatandaşlarımızın engellilere daha duyarlı ve daha bilinçli olmaları da gerekiyor. Bu konuda da inşallah önümüzde güzel bir gelecek olacak. Biz, bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimize selam ve sevgilerimizi sunarız” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …