11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Belediyesi 2020 Yılı İş Güvenliği Eğitimlerine Başladı

Erzincan Belediyesi 2020 Yılı İş Güvenliği Eğitimlerine Başladı

Erzincan Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; 17-18-19-20-21-24 Şubat 2020 tarihleri arasında Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda İş Güvenliği Uzmanları N. Mustafa Aydemir ve Emrah Çankaya, İş Yeri Hekimi Dr. Hasan Avşar tarafından Belediye personellerine yönelik 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu kapsamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilmeye başlamış ve devam etmektedir. İş Güvenliği Uzmanlar tarafından Erzincan Belediye Başkanlığı olarak iş kazalarını en aza indirmek amacıyla, çalışan tüm personellere yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği için gerçekleştirilen eğitimlerde, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlarla ilgili bilgilendirmenin yanı sıra, iş yeri temizliği ve düzeni, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, yangın, iş yerindeki tehlikeler, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, ilk yardım, mesleki yeterlilik gibi konularda bilgilendirici sunumlar yapılıyor.
Belediye personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimler sonucunda test sınavına tabi tutulacak katılımcılara, katılım belgesi verilecektir.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …