Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ ERZİNCAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

ERZİNCAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Erzincan ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi sebebiyle 435 köy yolu ulaşıma kapa-ndı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Hakem Kurulu; kamu görevlErzincan merkez ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Erzincan Merkez de 50, İlçelerden Çayırlı ilçesinde 32, İliç İlçesinde 58, Refahiye ilçesinde 90, Kemah İlçesinde 40, Kemaliye İlçesinde 50 Otlukbeli ilçesinde 10, Tercan ilçesinde 80 ve Üzümlü ilçesinde 25 olmak üzere toplam 435 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri 12 ekip, 14 greyder, 12 kepçe, 5 bıçaklı kamyon ve 2 dozer ile kapalı köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.
Erzincan güne karla uyandı
Erzincan’da gece yarsısından sonra etkisini arttıran kar yağışı kenti beyaza bürürken vatandaşlar güne karla uyandı.
Türkiye genelinde aralıklarla kendini gösteren kar yağışı Erzincan’da da gece saatlerinde etkili oldu. Kar yağışıyla birlikte kentte cadde ve sokaklar beyaza büründü. Vatandaşlar güne karla uyanırken bazı esnaflar, belediye ekiplerine yardımcı olup işyerlerinin önlerini süpürerek, vatandaşların kaldırımda rahat yürüyebilmeleri için çaba sarf etti. Yollardaki ve kaldırımlardaki gizli buz tehlikesine karşın Erzincan Belediyesi kar yağışının ilk saatlerinden itibaren kar küreme çalışması başlattı.
Öte yandan kar yağışı yüksek rakımlı güzergahlarda daha etkili olurken Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri ulaşımda aksamaların yaşanmaması için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …