22 Mart Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Fotoğrafları Mecidiyeköy Sanat’ta

Erzincan Fotoğrafları Mecidiyeköy Sanat’ta

İstanbul’un yeni kamusal sanat alanı Mecidiyeköy Sanat, Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli Fotoğraf Günlerine ev sahipliği yapıyor.
Kent, Mekân, İnsan temasıyla Anadolu’nun zengin yaşam kültürünü İstanbullulara aktaran Mecidiyeköy Sanat galerisi Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli Fotoğraflarını sergiliyor.Erzincan’da düzenlenen Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli Fotoğraf Günleri kapsamında gerçekleştirilen sergide, bölgenin renkli yaşam kültürüne yakından bir bakış sunan kareler yer alıyor
Kültür, sanat ve hafıza sergileriyle İstanbul’a ayna tutmak üzere Mecidiyeköy meydanında yerini alan Mecidiyeköy Sanat, bu defa Anadolu’nun kadim kentlerinden Erzincan’ın yaşam kültürünü İstanbullularla buluşturuyor.
Kamu kurumlarının daveti ve Erzincan 24 Doğa ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği’nin verdiği desteklerle bölgeye davet edilen toplam 19 fotoğrafçının çektiği 86 fotoğrafın yer aldığı sergide, Erzincan’a bağlı Çayırlı, Tercan ve Otlukbeli bölgesinin tarih ve kültürünün yanı sıra doğası birbirinden etkileyici detaylarıyla izlenebiliyor.
Her biri farklı tarzlara sahip fotoğraf sanatçıları; Ali Mermertaş, Arzu İbranoğlu, Elif Öz, Emrah Karakoç, Fevzi Sarıçicek, Gülin Yiğiter, Hakan Çöplü, Hasan Açan, Hüseyin Remzi Konak, Mehmet Aslan, Murat Bakmaz, Murat İbranoğlu, Mustafa Kılıç, Osman Maaşoğlu, Roni Rıdvan Süslü, Sema Mermertaş, Seyit Konyalı, Şeref Akçay, Zehra Çöplü’nün özgün bakış açılarıyla zenginleştirdikleri karelerin yer aldığı sergi, binlerce yıllık birikimin izlerini daha yakından gösteriyor.

Diğer Haberler

Başkent Üniversitesi Akademik Personel Alacak

ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre,Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi istihdam edecek. …

Demirci, Huzurevi Sakinleriyle Bir Araya Geldi

18-24 Mart Yaşlılar Haftası yaşlılar için Huzurevinde program düzenlendi. Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl …