Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan İl Genelinde Asayiş Uygulaması Gerçekleştirildi

Erzincan İl Genelinde Asayiş Uygulaması Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin çeşitli noktalarında gerçekleştirilen genel uygulamaları çerçevesinde 237 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 83 aracın denetim ve kontrolü yapıldı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması önem arz etmektedir.Bu bakımdan 10 Ağustos ve 11 Ağustos tarihlerinde Erzincan il genelinde “Genel Asayiş Uygulaması” gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında, 237 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 83 aracın denetim ve kontrolü yapılarak:
– 3 araç sürücüsüne KTK 34/a, Muayenesi yapılmamış bir aracın trafiğe çıkmaktan 1.281 TL,
– 1 araç sürücüsüne KTK 32/1, Araçlar üzerinde mevzuata uygun şekilde yapılan her türlü değişikliği otuz gün içinde araç tescil belgesine işletmemekten 196 TL,
– 1 araç sürücüsüne KTK 63, Araçlarda nicelik ve nitelikleri yönetmelikte belirtilen şartlara uygun ışık donanımı bulundurmamaktan 888 TL trafik idari para cezası uygulandı.
Türk Polis Teşkilatı olarak, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …