23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri 2023 yılı Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmektedir.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062923 numaralı “Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu” isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kurs ve eğitim, öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşmaktadır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yapılan 2022 yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Hareketlilikleri kapsamında Müdürlüğe akredite olan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu-2 Kademe, Yavuz Selim İlkokulu ve Müdürlükten toplam 10 katılımcı öğretmen 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde ‘Dijitalleşme’ konulu işbaşı gözlem faaliyetine katılım sağlamıştır.
Okulda gerçekleştirilen işbaşı izleme faaliyeti kapsamında hareketliliğe katılan öğretmenlerimiz okuldaki Web tabanlı öğrenmeyi ve materyalleri gözlemleme, öğrenciler ve öğrenme üzerindeki etkisini değerlendirme fırsatı bulmuştur.
Grup ayrıca Okul faaliyetlerinin yanı sıra Köln Başkonsolosu Sayın Turhan Kaya ve Eğitim Ateşesi Sayın Dr. Muhterem Dilbirliği’ni ziyarette bulunmuştur.
İşbaşı gözlem faaliyetine katılan öğretmenlerimiz, dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi, okul eğitimi alanında yeni uygulamalar ve teknikler konusunda yeterli beceri kazanmak, kazanılan bu becerilerle yeni ürünler ortaya koyarak bunları sınıflara ve değerlendirme sürecine entegre etmek konularında eğitim almışlardır.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …