Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan-Sivas Karayolunda Heyelan Meydana Geldi

Erzincan-Sivas Karayolunda Heyelan Meydana Geldi

Erzincan – Sivas karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle karayolu bir süre çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Erzincan – Sivas karayolun 27. ve 30’uncu kilometrelerinde iki farklı noktada meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yolda; Karayolları, İl Özel İdaresi, Erzincan Belediyesi ve DSi ekipleri iş makineleri ile çalışma başlattı.

Heyelanın meydana geldiği bölgelere giden Sayın Valimiz Mehmet Makas, çalışmaları yakından takip ederek koordinede bulundu.

Öte yandan Türk Kızılayı Erzincan Şubesi ekipleri de ulaşıma kapanan yolda bekleyen vatandaşlarımıza kumanya ikramında bulunuldu.

Yoğun süren çalışmaların ardından tek şeritten gidiş geliş olarak trafiğe açılan bölgede açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz Mehmet Makas, “Akşam saat 16:00 sularında beklemediğimiz, aşırı bir yağış meydana geldi. Sakaltutan mevkiinde sel sonucunda rusubat baskınıyla beraber, yol iki taraflı olarak trafiğe kapandı. Devletimiz bütün imkanlarıyla burada, İl Özel İdaremiz, Karayollarımız, Erzincan Belediyemiz ve DSİ ekiplerimiz ile müdahalede bulunuyoruz. Öncelikle tek şeritli olarak trafiği açtık, şimdide çift şeritli olarak yolu açmak üzereyiz. İnşallah en kısa zamanda heyelan gelen bölgeleri tamamıyla temizleyerek ulaşımı normal seyrine döndüreceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …