Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Vefasını Gösterdi

Erzincan Vefasını Gösterdi

Dünyayı etkisi altına Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için Erzincan’da ardı ardına adımlar atıldı. Vatandaşların
virüs salgını sürecini en az hasarla atlatabilmesi için Hükümetin aldığı bazı kararların ardından Erzincan özelinde de Erzincan Valisi Ali Arslataş yoğun bir mesai harcıyor. Vali Arslantaş , “bizlere ulaşıp ta destek alamayan kimsenin kalmadığını söyledi.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan, Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüs salgınının ortaya çıkardığı olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için Erzincan’da da Hayırsever iş adamları esnaflar karşılıksız bağışta bulunarak vefalarını gösterdiler.
YILDIRIM AİLESİ KAYITSIZ KALMADI
Hıfzısıhha Kurulu kararıyla kapatılan işyerlerinde çalışırken işsiz kalan Bin 650 kişiye, ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte toplam Erzincan’da 3000 aileye 200’er TL’lik Alışveriş çeki vererek ailelere destekte bulundular.
TAN AİLESİNDEN 700
GÜNDELİKÇİYE ALIŞ VERİŞ ÇEKİ
Tan ailesi ise İş yerleri kapalı olan Berber, Kuaför, Çay ocağı ve Kahvehanelerde çalışan 700 gündelikçiye 200 TL alış veriş çeki dağıtarak Erzincan esnafına karşılıksız bağışta bulundu.
RESTORANLAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
Tüm dünyayı etkisi alına alan Korona Virüs ile mücadelede 7/24 görev yapan sağlık çalışanlarına Erzincan esnafı önemli destek sağlıyor. Erzincan’da Sayan Restoran, Çınar Restoran, Özcan Baba Köfte ve Komagene Çiğ Köfte, sağlık çalışanlarının, günlük yemek ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayarak sağlık çalışanlarının maddi manevi her türlü yanlarında olduklarını gösterdiler.

SEBZE HALİ ESNAFI DA SEBZE
VE MEYVE BAĞIŞLADI
İkametten ayrılma kısıtlaması olan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için Erzincan Sebze Hali esnafı 15 ton taze sebze ve meyveyi bağışlayarak, Vefa Sosyal Destek Gurubu ve Kızılay Erzincan Şubesi aracılıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı
DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN
YANINDAYIZ
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, ise il genelinde yapılan yardımlar hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Salgından dolayı geçici olarak faaliyeti durdurulan işletmelerde çalışanların ve kimsesiz yaşlı vatandaşların zor durumda olduğunu söyleyerek, Devletimiz mağdur durumda olan herkesin mezhebine, meşrebine bakılmaksızın yardım yaptığını vurguladı.
Mükerrer yardımı engellemek için koordineli bir şekilde çalışılması gerektiğini söyleyen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “bizlere ulaşıp ta destek alamayan kimse kalmamıştır. Sizlere gelen talepleri de yardım yapan kuruluşlarımız ile iletişim halinde olunduğunda herkese eşit şekilde yardım ulaşmış olacaktır.
İşsiz kalan ihtiyacı olanlar için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Seferberliğine Erzincan olarak elimizden gelen katkıyı sunacağız.
ERZİNCAN İLKLER İLE ÖRNEK OLDU
Biz Erzincan olarak bu mücadele sürecinde yaptığımız ilkler ile örnek olduk, dayanışma seferberliğinde de örnek olacağımıza inanıyorum.
“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına tüm kaymakamlarımız destekte bulundu. Erzincan emniyet teşkilatımızdaki polislerimiz operasyon tazminatlarını bu kampanyaya bağışladı. Din görevlilerimiz, maaşlarından asgari ücret miktarından arta kalan parayı yine bu kampanyaya bağışladılar. Erzincanlı sebze hali esnaflarımız 15 Ton sebze ve meyve poşetleyerek bu kampanyaya destekte bulundular.
İşadamlarımız ve Erzincan’da faaliyette bulunan yatırımcı kuruluşlar vermiş oldukları destekler ile duyarsız kalmadılar.” Dedi

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …