22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da Camilerden dua sesleri yükseldi

Erzincan’da Camilerden dua sesleri yükseldi

Erzincan’da ki camilerden yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması için yatsı ezanı sonrası dua sesleri yükseldi.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın talimatı ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’daki camilerden de yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması için yatsı ezanı sonrası camilerden dua edildi.

Tüm Türkiye’de etkili olan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının artması ile Diyanet İşleri Başkanlığının aldığı karar doğrultusunda merkezi sistemle okunan yatsı ezanının hemen sonrasında devlete, millete ve sağlık çalışanlarına edilen duada, “Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım evimizde kalalım ve dua edelim yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketlerden korusun, ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa sürede kurtarsın, sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun” denildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …