23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı

Erzincan’da Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında bugüne kadar toplanan yardımlar ve Erzincan’da devam eden yardım toplama faaliyetleri ile ilgili olarak Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.AFAD İl Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kasa, Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel ve Ömer Özbay, ilgili kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile mesleki odaların yöneticileri katıldı.
Toplantı kapsamında yaptığı konuşmasına, tüm Erzincanlılara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ederek başlayan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, konuşmasının devamında, “Hemşehrilerimizin destekleriyle ilimizde toplanan yardımları, AFAD Başkanlığı tarafından yapılan planlamaya göre ilimizden deprem bölgesine göndermeye devam ediyoruz.
Bugüne kadar ilimizden afet bölgesine 491 araç yardım malzemesi gönderildi. Yardım faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu kampanyaya desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza, STK’larımıza siyasi partilerimize, meslek odalarımıza, yerel yönetimlerimize, kamu kurumlarımıza, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi
Daha sonra sırasıyla EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yaptıkları konuşmalarda, tüm Erzincanlılara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından Erzincan’da toplanan yardımlara ait bilgiler ile gerek Erzincan’da gerekse de deprem bölgesinde kurumlar ve STK’lar tarafından yapılan çalışmalar sunum eşliğinde katılımcılara aktarıldı.
Yapılan sunumun ardından, katılımcılar yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak koordinasyon faaliyetlerini paylaştılar.
ERZİNCAN YAPI STOĞU DEĞERLENDİRME KOMİSYONU KURULDU
Yapılan toplantının devamında; Erzincan Belediye Başkanlığı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği personellerinden oluşturulan “Erzincan Yapı Stoğu Değerlendirme Komisyonu” Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Kandil tarafından komisyonun yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler verildi.
Toplantı, Prof. Dr. Hakan Yalçıner tarafından “Olası Erzincan Depremi Öncesinde Neler Yapabiliriz” konulu sunum ile sona erdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …