Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da Sebze Üretimi Artarak Devam Ediyor

Erzincan’da Sebze Üretimi Artarak Devam Ediyor

Jeopolitik konumu ile önemli bir yere sahip olan Erzincan’da sebze üretimi artarak devam ediyor. Türkiye’yi İran’a bağlayan uluslararası karayolu üzerinde bulunan Erzincan, sebzelerinin kalitesi ve aroması ile tercih edilen bölgelerden biri. Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesinin kavşak noktasında bulunan Erzincan, sahip olduğu iklim, toprak yapısı ve temiz su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek, bölge için sebze üretmeye devam ediyor.
Erzincan’da ekonomik anlamda sebze üretimi genel olarak Merkez ilçe ve Üzümlü ilçesine bağlı köylerde yapılıyor. Başta domates ve biber olmak üzere, salatalık, taze fasulye, kavun, karpuz, patlıcan gibi sebzelerin yoğun olarak yetiştirildiği bölgede, üreticiler ürünlerini satmak için gün sayıyor.
Temmuz başında ürünlerin hasadına başlanacak olan Erzincan’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çiftçilerle sürekli irtibat halinde bulunuyor.

Diğer Haberler

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …

Anadolu İmam Hatip Lisesi E-Twinning Projesinde Mutlu Son

Farklı ülkelerden, öğrencileri, öğretmenleri bir araya getiren e-twinning projesi Erzincan Anadolu İmam Hatip lisesinde başarıyla …