29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Bedir Limon yaptığı açıklamada ;”5362 sayılı esnaf ve Sanatkârlar Kanunun 62. maddesi gereğince ilimizde 13.01.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak özel halk otobüsü ücretlerinde fiyat değişikliği yapıldığı belirtti. Özel halk otobüsü mesleği ile iştigal eden üyelerimizin talepleri doğrultusunda; Birlik Yönetim Kurulumuz konu ile ilgili olarak toplantı yapmış ve yeni fiyat tarifesi onaylanmıştır. En son 08.08.2023 tarihinde tam 12,00 TL, öğrenci 10,00 TL ve nakit (kartsız) 15,00 TL olarak onaylanarak yürürlüğe girmiş ve geçen süre zarfında asgari ücrete yüzde 49 zam yapılmasıyla işçi ve işçilik ücretlerindeki olağanüstü artışlar, araç yedek parçalarında meydana gelen büyük artışlar, araç sigorta ücretlerine aylık otomatik olarak gelen zamlar, MTV ücretlerinin yüzde 58 oranında artması ve akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar gibi artışlar yeni fiyat tarifesine geçmeye zorunlu kılmıştır.
Birlik Yönetim Kurulu toplantısında maliyetler ve vatandaşlarımızın alım gücü gibi çeşitli kriterler göz önüne alınmış, ince eleyip sık dokunarak karar verilmiştir. Buna göre 13.01.2024 tarihinden geçerli olmak üzere CANKART ile tam 14.00TL, öğrenci 11,50 TL, nakit (kartsız) 17,00 TL olarak onaylanmıştır.”

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …