Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’dan 61. Yardım Tırı Suriye’ye gönderildi

Erzincan’dan 61. Yardım Tırı Suriye’ye gönderildi

Erzincan’da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından hayırseverlerin destekleriyle temin edilen 23 ton gıda ve giyim malzemesi bulunan 61. Yardım Tırı Suriye’ye gönderildi.

Dernek binası önünde, un, bulgur, fasulye, makarna ve yağdan oluşan, yaklaşık 50 bin Türk lirası tutarındaki 23 tonluk gıda maddesi ile giyim malzemesinin yüklendiği yardım tırının, Suriye’ye gönderilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Erzincan İnsani Yardım Derneği Basın Sözcüsü Mustafa Uçar, Erzincan İHH olarak Suriye’ye bu gün itibariyle 61. yardım tırını gönderdiklerini söyledi.  Suriye’deki savaşın vahim insani bir krize neden olduğunu, kimyasal silahlar ve bombaların hiç çekinilmeden kullanıldığını söyleyen Uçar, başta Halep olmak üzere İslam medeniyetinin kadim şehirlerinin yerle bir edildiğini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:  “İHH İnsani Yardım Derneği olarak halkımızın desteği ile tüm mazlum coğrafyaya yardımlarımızı sürdürmekteyiz. Dernek olarak bu gün hayırsever halkımızın desteği ile 61. yardım tırımızı uğurluyoruz. Tırda başta un gıda muhtelif giyim eşyası ve su olmak üzere mali değeri 50 bin Türk Lirası olan tırımızı uğurluyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …