27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’dan Afet Bölgesine 230 Tır, 72 Kamyon Yardım Malzemesi Gönderildi

Erzincan’dan Afet Bölgesine 230 Tır, 72 Kamyon Yardım Malzemesi Gönderildi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında ilimizde başlatılan yardım toplama faaliyetleri ile ilgili olarak Vali Mehmet Makas başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
AFAD İl Müdürlüğü Toplantı salonunda Vali Mehmet Makas başkanlığında düzenlenen toplantıya; Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı, Yunus Emre Temel ve Ömer Özbay, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mesleki odaların yöneticileri katıldı.
Toplantı kapsamında yaptığı konuşmasına, yaptıkları yardımlardan dolayı tüm Erzincanlılara teşekkür ederek başlayan Vali Mehmet Makas, konuşmasının devamında, “Hemşehrilerimizin destekleriyle ilimizde toplanan yardımları, AFAD Başkanlığı tarafından yapılan planlamaya göre ilimizden deprem bölgesine göndermeye devam ediyoruz. Bu kampanyaya desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza, STK’larımıza siyasi partilerimize, meslek odalarımıza, yerel yönetimlerimize, kamu kurumlarımıza, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.Şimdiye kadar ilimizden afet bölgesine 230 tır, 72 kamyon yardım malzemesi gönderildi. 7 konteyner içerisinde 33 tuvalet, 6 banyo, 100 şofben ve 250 odun sobası gönderilmiştir. Bununla birlikte, 712 personelimiz, 88 gönüllümüz, 2 arama kurtarma köpeği ve 80 iş makinesi afet bölgesine gönderildi. Katkıda bulunan herkese ilimiz adına çok teşekkür ediyorum. Yardım faaliyetlerimiz ihtiyaç duyulan malzemelere göre aralıksız devam edecektir.” dedi
Yapılan konuşmanın ardından, katılımcılar yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak koordinasyon faaliyetlerini paylaştılar.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …