Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’dan İzmir’e Yardım Eli

Erzincan’dan İzmir’e Yardım Eli

İzmir’de meydana gelen depremin ardından Türkiye genelinde AFAD koordinasyonunda yardım kampanyası başlatıldı. Depremi yüreğinde hisseden Erzincan’da bu kampanyaya duyarsız kalmadı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’daki kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Birçok kez deprem yaşamış olan Erzincan’ın depremin ne demek olduğunu iyi bildiğini ve acı günde İzmir’in yanında olacağına inandığını vurgulayan Vali Mehmet Makas, başlatılan insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere AFAD Başkanlığının görevlendirildiğini söyledi. Vali Makas, Erzincan’da Valiliği,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinatörlüğünde başlatılan Yardım Kampanyasına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm bağışçılarımızın afetzedelerin yanında olduğunu göstermesi açısından Erzincanlı vatandaşların bu duyarlılığa ve vefaya sahip hayır sahipleri olduğuna inandığını vurguladı.  Vali Makas, “Erzincan’ımızın güzel insanlarına saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda depremzedelere yönelik yardım kampanyalar değerlendirilerek, katılımcılar depremzedelere yönelik kampanyaları destekleyeceklerini açıkladılar. Yardım için belirlenen banka hesaplarının ve ihtiyaç duyulan ayni yardım malzemelerinin duyurularının Erzincan Valiliği koordinasyonunda yapılacağı belirtildi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …