22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’dan Pakistan’a Yardım Eli

Erzincan’dan Pakistan’a Yardım Eli

Pakistan’da yaşanan sel felaketinden dolayı afet zedelere ulaştırılmak üzere Erzincan Valiliği koordinesinde hazırlanan gıda ve yaşam malzemesi taşıyan 4 yardım tırı dualar eşliğinde uğurlandı.
Erzincan Valiliği önünde düzenlenen uğurlama törenine; Vali Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Vali Yardımcıları, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve mesleki odaların temsilcileri, hayırsever iş insanları ve vatandaşlarımız katıldı.
Yardım Tırlarını Uğurlama Programında ilk olarak konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Pakistan’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, Erzincanlılara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, Pakistan’ın çok büyük bir felaket yaşadığını belirterek ülkenin üçte birinin sular altında kaldığını, bin 400 insanın hayatını kaybettiğini, yaklaşık 1.1 milyon evin hasar gördüğünü belirtti.
Vali Mehmet Makas konuşmasının devamında; “Tarih boyunca her koşulda Türkiye’nin yanında yer alan kardeş ülke Pakistan’ın, Türkiye Cumhuriyeti olarak bugün de biz yanında olacağız. İlimizde 2 bin adet yardım kolisi toplanması hedeflendi. Can Erzincanlı hemşehrilerimiz bunun çok üzerine çıkarak 5 bin adet gıda ve 400 adet hijyen kolisi olmak üzere toplam 5400 adet kolinin hazırlanmasını sağladı. Bugün bu hazırlanan kolileri 4 tır ile uğurluyoruz. Bu yardımların toplanmasına katkıda bulunan iş adamlarımız başta olmak üzere azından çoğundan kim katkıda bulunduysa tüm yardımsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Burhan Çakır tarafından dua edildi. Yapılan duanın ardından yardım tırları Vali Mehmet Makas ve beraberindekiler tarafından uğurlandı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …