Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Erzincanspor Vefanın Adıdır”

“Erzincanspor Vefanın Adıdır”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 21 Şubat 1997 tarihinde Erzincanspor kafilesini taşıyan otobüsün kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen elim trafik kazasının 22. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladılar.
21 Şubat 1997… Tam 22 yıl önce… Acı haber ile Erzincan ve Türkiye sarsıldığını belirten, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Karaman ve Çakır yaptıkları açıklamada ; “Erzincanspor 21 Şubat 1997 yılında meydana gelen kaza sonucu zor günler geçirmişti. 21 Şubat 1997 tarihinin spor literatürüne ve Erzincanspor tarihine en acı gün olarak işlenerek tüm hafızalara kazındı. Kırıkkale’de yaşanan kazada hayatını kaybeden Erzincanspor Yöneticimiz Cengiz Özker, Kaptanımız Vedat Cimen ve futbolcumuz Cumhur Alan vefat etmiş bu acı kaza Türk spor tarihimize ‘kara bir gün’ olarak geçmiş, Erzincan şehrimiz başta olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğan bu acı olayda kaybettiklerimizi hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Türk futbolumuzun köklü kulüplerinden biri olan Erzincanspor’umuzun tarihi, gururlanmamıza vesile olan nice başarılarla doludur.Şehrimizin önemli bir değeri olan ve yarım asrı aşkın süredir profesyonel ligde mücadele eden Erzincanspor’umuz, zaman zaman yaşadığı çeşitli zorluklara rağmen hemşehrilerimize ve renklerine gönül veren taraftarlarına pek çok mutluluk yaşatmıştır.
Erzincanspor , bizler için bir futbol takımından ibaret olmayıp büyük bir tutkunun, birlik ve beraberliğin, galibiyetiyle sevinip mağlubiyetiyle üzüldüğümüz bir aidiyetin, inancın ve vefanın adıdır.
Acısını hala içimizde yaşadığımız bu elim kazadan sonra Erzincanspor’umuz manevi olarak çok yıpranmıştı. Rabbim böyle bir kazayı bir kez daha göstermesin. Bu acı günü halen yüreğimizde aynı tazelikle yaşıyoruz, hissediyoruz. Cenab-ı Allah, hiç kimseye bir daha böyle bir acı olaylar yaşatmasın. Hayatını kaybeden futbol şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kazada kurtulan, bugün hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı ömürler temenni ediyoruz. Son olarak diyorum ki: Kazandığı maçlarda birlikte sevinip kaybettiği maçlarda da birlikte üzüldüğümüz takımımız için ne yapsak azdır. Herkesi takımımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz. İlimizin markası, Erzincan’ımızın gururu tek değeri, nişanı, takımı şimdiki adı Anagold 24 Erzincanspor’dur . Bu değer bizim başımızın tacıdır ” diye konuştular.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …

Bir cevap yazın