9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Fideler Üretilmeye Başlandı

Fideler Üretilmeye Başlandı

Korona virüs ile mücadelede gıda üretiminin önemi bir kez daha ortaya çıktığı bu günlerde Erzincan’da ki seralarda da sebze fidesi üretilmeye başlandı.

Anadolu Bölgesinin sebze ambarı konumunda bulunan Erzincan’da sebzecilik sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Sebzecilik sektörünün gelişmesine paralel olarak Erzincan’da fide sektörü de büyüyor. Seracılık sektörünün de her geçen yıl geliştiği Erzincan’da dikilen fidenin büyük çoğunluğu da Erzincan şartlarında üretiliyor.
Fidecilik sektöründe faaliyet gösteren Üretici Şerif Kirik, ”Erzincan’ın ikliminin sebzecilik ve meyvecilik açısından çok elverişli olduğu söyleyerek bu bağlamda Seralarında domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak, karpuz, kavun ve çilek gibi ürünleri ürettiklerini söyleyen Kirik, seralarımızda yılın ilk fidelerini toprakla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Durmadan, yorulmadan, yılmadan her yıl Erzincan çiftçisine hizmet ediyoruz. Yetiştirdiğimiz fideleri satışına 25 Nisan 2020 tarihinden sonra başlaması planlıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …