29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Fideler Üretilmeye Başlandı

Fideler Üretilmeye Başlandı

Korona virüs ile mücadelede gıda üretiminin önemi bir kez daha ortaya çıktığı bu günlerde Erzincan’da ki seralarda da sebze fidesi üretilmeye başlandı.

Anadolu Bölgesinin sebze ambarı konumunda bulunan Erzincan’da sebzecilik sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Sebzecilik sektörünün gelişmesine paralel olarak Erzincan’da fide sektörü de büyüyor. Seracılık sektörünün de her geçen yıl geliştiği Erzincan’da dikilen fidenin büyük çoğunluğu da Erzincan şartlarında üretiliyor.
Fidecilik sektöründe faaliyet gösteren Üretici Şerif Kirik, ”Erzincan’ın ikliminin sebzecilik ve meyvecilik açısından çok elverişli olduğu söyleyerek bu bağlamda Seralarında domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak, karpuz, kavun ve çilek gibi ürünleri ürettiklerini söyleyen Kirik, seralarımızda yılın ilk fidelerini toprakla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Durmadan, yorulmadan, yılmadan her yıl Erzincan çiftçisine hizmet ediyoruz. Yetiştirdiğimiz fideleri satışına 25 Nisan 2020 tarihinden sonra başlaması planlıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …