Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ GENÇLER “DAMLA PROJESİ” İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

GENÇLER “DAMLA PROJESİ” İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen “Damla Projesi” kapsamında Erzincan’a gelen üniversiteli gençler, kenti yakından tanıma fırsatı bulurken, yöre halkıyla tanışıyor, köyde çocuklarla oynayıp yaşlıları ziyaret ediyor.

Aralarında yabancı uyruklu öğrencilerin de bulunduğu 23 genç, proje kapsamında geldikleri kentte, yöre halkıyla tanışıyor, köyde çocuklarla oynayıp yaşlıları ziyaret ediyor. Kentte yaklaşık 10 gün kalacak olan gençler, birçok etkinlik yaparak Erzincan’ı yakından tanıma fırsatı buluyor.
Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, yaptığı açıklamada yerli ve yabancı öğrencilerin proje kapsamında ülkenin çeşitli yerlerini gezdiğine ve farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı bulduğuna dikkati çeken Mumcu, “Erzincan’da a gidilecek olan dezavantajlı bireylerle gençlerimiz bir araya gelecek, kültürel değerlerin karşılıklı aktarımı ile misafir olduğumuz yerlerdeki insanlarla katılımcı gençlerimiz dostluklar kuracaklarını söyledi.
Katılımcı öğrencilerin Erzincan’ın tarih ve kültür zenginliğini de tanıyacağını ifade eden Mumcu, “Damla projemizde ülkemizin üniversitelerinde eğitim gören yerli ve uluslararası öğrencilerden oluşan 23 kişilik ekip Erzincan’da 10 gün boyunca gönüllülük faaliyetleri yürütürken Erzincan’ın tanıtımına da büyük katkı sağlayacaklar. Program süresince ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından karşılanacak.

Program sonrasında katılımcı gençlerimize de katılım belgesi verilecek.” diye konuştu.
DAMLA NEDİR?
Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi gönüllülük esaslı olup insan odaklı bir çalışmadır.
Proje kapsamında gidilen illerde dezavantajlı aile, çocuk ve gençlerin hiç bir din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan katılımcı gençlerle bir araya gelmesi; kültürel değerlerin karşılıklı aktarımı ile programın yürütüldüğü yörelerdeki insanlarla, katılımcı gençlerin hayata bakış açılarının olumlu yönde etkilenmesi amaçlanmaktadır.
Damla projesinin her bir programı ülkemiz üniversitelerinde eğitim gören yerli ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 40 kişilik ekiplerden oluşmaktadır. Bu ekipler projenin yürütüldüğü illerde dezavantajlı bölgelerde gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir.
Program süresince proje kapsamındaki ulaşım (Türkiye), konaklama ve yemek masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Program sonunda katılımcı gençlere katılım belgesi verilmektedir.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …