23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Gençlerimize Bu Ruhu Aşılamak, Öncelikli Görevimiz Olmalıdır”

“Gençlerimize Bu Ruhu Aşılamak, Öncelikli Görevimiz Olmalıdır”

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Mehmet Makas mesajında;  “Bugün, mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu aziz milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla sonuçlandırarak Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği büyük zaferimizin 98’inci  yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, zamanın en modern silahlarına sahip emperyalist güçlerine karşı, tüm zor şartlara ve yokluklara rağmen birbirine kenetlenmiş bir milletin hürriyet aşkının, vatan ve bayrak sevgisinin tüm dünyaya ilanıdır. 19 Mayıs’la başlayan Türk milletinin milli mücadelesi 30 Ağustos Zaferi ile taçlanmıştır.

Muzaffer bir ecdadın torunları olarak bizler de bu zafer ve diriliş ruhunu yarınlara taşımakla mükellefiz. Ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin daha da üstüne taşımak için mücadele etmeliyiz. “Bu topraklar uğruna toprağa düşenlerin“ aziz hatırası için bu zafer ruhunu diri tutmak, gençlerimize bu ruhu aşılamak, öncelikli görevimiz olmalıdır. İşte bunun içindir ki tüm dünya salgınla mücadele ederken kerim devletimiz hem vatandaşlarımızın sıhhatli ve güvenli bir şekilde yaşamasını temin etmek için çalışıyor hem de üç tarafı denizlerle çevrili cennet vatanımızın cevherlerini milletimizin refahı için kullanma amacıyla keşiflerini sürdürüyor.

Asırlardır şanlı bayrağımızın gölgesinde birlik ve beraberlik içinde yaşayan aziz milletimizin müreffeh bir yaşam sürmesi için hepimiz mesuliyetlerimizin farkında olup, istikbalimizi el birliğiyle inşa etmeliyiz. Zira Ege’nin dağlarında kurşun yakan efelerin, dondurucu soğukta üstündeki kazağı cephaneye saran Şerife Bacı’nın, çeteler üzerine at süren Kara Fatma’nın, “vatan sağ olsun“ diyerek can veren Mehmetçiklerimizin aziz hatıralarına ancak çok çalışarak, vatansever gençler yetiştirerek sahip çıkabiliriz. Bu duygu ve düşünceler içinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu ve gururunu bizlere yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum. Bu vatanın korunmasında azim ve kararlılıkla mücadele eden ordumuzun, emniyet teşkilatımızın ve aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …