Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gençlik Merkezinden Siper Hamle

Gençlik Merkezinden Siper Hamle

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri Gençlik Merkezi’nde 3D yazıcılarla ürettikleri siper maskeler ile COVID-19 salgınıyla mücadele sürecine katkıda bulunmaya devam ediyorlar.
Korona virüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif çalışan Sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmak üzere Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri imal ettikleri siper maskelerle göz doldurmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde 3D yazıcılarla gençlik liderlerinin öncülüğünde antrenörler ve gönüllülerin katılımıyla, sağlık çalışanları, güvenlik görevlileri ve sahada çalışan personeller için korumalı maske üretimi devam ediyor. şimdiye kadar yaklaşık 8 bin siper maskenin üretildiği Merkezde yaklaşık 8 bin adet daha üretim yapılması planlanıyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, yaptığı açıklamada, tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle gençlik merkezinde koruyucu maske üretimine devam ettiklerini bildirdi.
Sağlık çalışanlarının, güvenlik görevlileri ve sahada çalışan personellerin virüsten korunmalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Mumcu, “Maskelerin tamamladıkça teslim ediyoruz. Burada çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Tuğrul Karanlık ise sağlık personellerinin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak, onlara destek olabilmek ve işlerini kolaylaştırabilmek adına ellerinden geldiğince maske imalatı yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …