22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gençlik Merkezinden Siper Hamle

Gençlik Merkezinden Siper Hamle

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri Gençlik Merkezi’nde 3D yazıcılarla ürettikleri siper maskeler ile COVID-19 salgınıyla mücadele sürecine katkıda bulunmaya devam ediyorlar.
Korona virüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif çalışan Sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmak üzere Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri imal ettikleri siper maskelerle göz doldurmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde 3D yazıcılarla gençlik liderlerinin öncülüğünde antrenörler ve gönüllülerin katılımıyla, sağlık çalışanları, güvenlik görevlileri ve sahada çalışan personeller için korumalı maske üretimi devam ediyor. şimdiye kadar yaklaşık 8 bin siper maskenin üretildiği Merkezde yaklaşık 8 bin adet daha üretim yapılması planlanıyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, yaptığı açıklamada, tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle gençlik merkezinde koruyucu maske üretimine devam ettiklerini bildirdi.
Sağlık çalışanlarının, güvenlik görevlileri ve sahada çalışan personellerin virüsten korunmalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Mumcu, “Maskelerin tamamladıkça teslim ediyoruz. Burada çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Tuğrul Karanlık ise sağlık personellerinin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak, onlara destek olabilmek ve işlerini kolaylaştırabilmek adına ellerinden geldiğince maske imalatı yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …