24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gıda İşletmelerine “Korona” denetlemesi

Gıda İşletmelerine “Korona” denetlemesi

Gıda işletmelerine ‘Korona’ denetlemesi Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri, Türkiye genelinde alınan ‘Korona virüs’ tedbirleri çerçevesinde market, şarküteri ve unlu mamullerdeki hijyen tedbirleri konusunda işletmeleri hem bilgilendirdi hem de denetledi.
Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamda;

Tarım ve Orman Bakanı sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin direktifleriyle 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli kontrol ve denetimler Gıda Hijyen Yönetmeliği, Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları çerçevesinde hızla devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz bu dönemde Covid-19 salgınından korunma ve yayılması önleme adına özellikle hijyen yönünden işletmelere, işletme çalışanlarına bu konularda bilgilendirmeler ve uyarılar yapılmaktadır. Çalışanların hijyenleri ve üretimde kullanılan ham madde, alet, ekipmanların hijyenik olmaları noktasında denetimler titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …