Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Gülen Yüzler Büyüyen Hayaller” Projesi Son Buldu

“Gülen Yüzler Büyüyen Hayaller” Projesi Son Buldu

Üzümlü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen SODES “Gülen Yüzler Büyüyen Hayaller” projesinin kapanış töreni düzenlendi.
Erzincan Valiliği Koordinasyonunda Üzümlü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülmekte olan ve SODES kapsamında finanse edilen “Gülen Yüzler Büyüyen Hayaller” projesi kapanış töreni ile son buldu.

Üzümlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı salonda düzenlenen törene Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Burak Kurt, İlçe Emniyet Amiri Yunus Çakıcıoğlu, Erzincan Valiliği Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Bürosun proje uzmanları, KUDAKA Erzincan ofisi proje uzmanları, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri ve kurslara katılan kursiyer öğrenciler katıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen proje 16 Kasım 2018 tarihinde sözleşmesi imzalanarak başlamış ve sosyal içerme formatında olan proje tutarı 185 bin 018 TL’dir. Proje kapsamında Çocuk Merkezi, Gençlik Merkezi ve Kadın Merkezi olmak üzere 3 merkez bulunmakta olup merkezlerde kültür, sanat ve spor kursları ana faaliyeti altında çocuklara yönelik satranç ve masa tenisi, gençlere yönelik resim/ebru, el sanatları ( pike dikimi), tiyatro ve halk oyunları olmak üzere 7 kurs ve mesleki eğitim /beceri kazandırma kursları ana faaliyeti altında kadınlara yönelik takı tasarımı, ziraii üretim teknikleri (mantar yetiştiriciliği) ve bitki yetiştiriciliği (soğanlı kesme çiçek türlerinden glayör yetiştiriciliği) olmak üzere 3 adet, toplamda 10 adet kurs 2018 mart ayı itibari ile başlayarak ve tüm faaliyetleri başarılı bir şekilde tamamlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende protokol ve katılımcılar proje faaliyetlerinin ve kursların ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Öğretmenler tarafından sergi ve yetiştirilen istiridye mantarı hakkında protokole katılımcılara detaylı bilgiler verildi.
Ardından öğrenciler tarafından “İşgal Altında ” adlı tiyatro oyunu sahnelenip proje faaliyeti olan Kafkas oyunları kursuna katılan lise ve orta okul öğrencilerinden oluşan halkoyunu ekipleri “Lezginka” isimli dans gösterisini sundular.
Kapanış töreninin son bölümünde ise protokol tarafından projede ve kapanış programında katkısı bulunana öğretmenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Bir cevap yazın