Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gün, Kemah’ta Bir Dizi Temas ve İncelemelerde Bulundu

Gün, Kemah’ta Bir Dizi Temas ve İncelemelerde Bulundu

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, eğitim öğretimle ilgili incelemelerde bulunmak, ilçelerde görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bilgi alışverişi yapmak üzere Kemah’ta bir dizi temas ve incelemelerde bulundu. İl Müdürü Aziz Gün’ün ziyaretleri kapsamında ilk durağı hayırsever iş adamı Aziz ve Mehmet Torun tarafından yaptırılarak eğitim öğretime kazandırılan Aziz ve Mehmet Torun İlkokulu oldu. Eğitimin en temel yapısı olan ve öğrencilerin ileriki yaşantılarında mihenk taşı görevi gören ilkokul ziyaretinde öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün ikinci ziyaretini Necatibey Ortaokuluna yaparak okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle görüşen Sayın Gün sınıflarda öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilerimize günümüz dünyasında oluşan şartlar gereği tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı.
Ziyaretlerin bir sonraki durağı Kemah İmam-Hatip Ortaokulu oldu. Yönetici ve öğretmenlerimizle görüştükten sonra sınıf ziyaretlerinden bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, LGS hazırlıklarının gündeme geldiği ziyarette öğrencilerimize hedeflerini şimdiden belirlemeleri gerektiğini, kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerini tavsiye etti. Taşımalı Eğitim kapsamında okula gelen öğrencilerimizin yemekhanelerini ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.
Son okul olarak Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek okullarımızdaki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alan Gün, 2021-2022 yılı istatistik verilerini ve il genelinde yapılan ortak sınavların analizlerini öğretmenlerimizle paylaştı. İlçedeki öğrenci sayısına değinen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğretmen ve yöneticilerimizin mevcut durumu fırsata çevirmeleri gerektiğini mevcut fiziki imkânların ve fırsatların özel okullarda bile nadiren olduğunu dile getirdi. Pansiyonda kalan öğrencilerimizle öğle yemeği yedikten sonra Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS), değerler eğitimi, EBA Akademi, TUBİTAK Projeleri, sosyal kültürel faaliyetler ile DYK kurslarına katılım oranlarının yükseltilmesi konusunda tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı. Öğretmenlerimizin bu hususlarda öğrencilerimize yol gösterici olmaları gerektiğini dile getirdi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yoğun geçen okul ve kurum ziyaretlerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Söğüt ile birlikte Kemah Kaymakamı Sayın Muhammet Şükrü Pekpak’ı ziyaret etmiştir. Eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında günün son ziyaretini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapan Gün, salgın sonrası normalleşen şartlarda eğitim ve öğretimin ileriye götürülmesi hakkında fikir alış-verişinde bulunarak gayretlerinden dolayı eğitim çalışanlarına teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …