29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gün, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Gün, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Erzincan Lisesini ziyaret etti.
Ziyarette, Erzincan Lisesinde okul idaresi ve öğretmenlerinin, öğrenciler için yapılandırdığı Gece Etüdüne katıldı. Okuldaki ders saatlerinin bitiminden, akşam geç saatlere kadar, öğrencilerin ders çalışıp soru çözdüğü, öğretmenlerin de onlara rehberlik ettiği, yardımcı olduğu bu etütleri takdir ettiğini belirtti. Okul yönetiminin, geç saatlere kadar etütde kalan öğrencilere ikramlarda bulunmasının öğrencileri motive ettiğini belirten Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Lisesinin önceki yıllarda birçok başarıya imza attığını ve yeni gelen öğrencilerin, kendilerinden öncekileri örnek alarak başarı çıtasını daha da yükseltmesi gerektiğini söyledi. Yüz yüze eğitimin öneminden bahsederek, özellikle yüz yüze eğitimin devamı için, maske-mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Salgın sürecindeki kapanmalardan dolayı eğitimde oluşan açığı telafi etmek için Gece etüdü yapan öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün okul ziyaretlerine Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile devam etti. Salgın sürecinden geçişte yüz yüze eğitim faaliyetine başlayan öğrencilere hitaben konuşan Gün, sınıflarda kapanma olmaması ve eğitimin sekteye uğramaması için PCR testlerinin önemli olduğunu belirtti. Bir önceki yılın başarı oranlarının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Aziz Gün, öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Okul yöneticileri ve öğretmenlerle de bir araya gelen Aziz Gün, öğretmenlerin taleplerini dinledi. Destekleme Yetiştirme Kurslarına öğrencilerin katılımının sağlanmasının önemini vurguladı. TYT ve AYT sonuçlarındaki başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …